Ogłoszenia duszpasterskie – 25.12.2022r.

                Boże Narodzenie

Wszystkim Gościom, parafianom i sympatykom naszej świątyni życzymy, abyście przeżyli te święta wraz z Maryją Najświętszą Dziewicą i świętym Józefem, na cichej adoracji Dzieciątka Jezus leżącego w żłóbku. By Wasze serca i dusze uwielbiały Boga Ojca Niebieskiego za ten wielki Dar Miłości Boga do człowieka! Błogosławionych Świąt!

1. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację, że w wigilię Bożego Narodzenia w godzinach rannych, odszedł do Pana ks. kan. Zenon Rutkowski, proboszcz tej parafii i budowniczy naszej świątyni. W środę o godz. 17.00 odbędzie się Msza św. wprowadzenia do świątyni, zaś w czwartek 29 grudnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Abp Wojciecha Polaka, rozpocznie się Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. kondukt żałobny uda się na cmentarz do Gniewkowa, gdzie zostanie pochowane ciało księdza Zenona. Niech odpoczywa w spokoju.

2. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę!

3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia – osobom odpowiedzialnym za powstanie dekoracji bożonarodzeniowej, posprzątanie kościoła, LSO i każdej osobie zaangażowanej w przeżywanie tejże uroczystości. Dziękujemy również parafianom, za ofiarowane dary na stół wigilijny na plebanii. Niech Dziecina Boża wszystkim hojnie błogosławi!

4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Szczepana. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. Tego dnia o godz. 14.30 zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku. Dzieci zapraszamy z planszami adwentowymi.

5. Przy wyjściach z kościoła można nabyć przygotowany przez lektorów i ministrantów kalendarz parafialny na rok 2023 z okazji 40 – lecia istnienia parafii. Edycja jest limitowana! Kalendarz jest cegiełką na wypoczynek. Minimalny koszt nabycia to 20 zł. Podziękujmy naszym ministrantom i lektorom za ich służbę w świątyni.

6. W piątek o godzinie 10.00 zbiórka dla lektorów i ministrantów w związku z kolędą. Obecność obowiązkowa!

7. W sobotę, w ostatni dzień roku 2022, zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00, a po niej nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas.

8. W niedzielę świętować będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Nowy Rok. Tego dnia Msze św. sprawowane będą o: 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu Nowego Roku 2022. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 7.30!!! Przypominamy, że mamy obowiązek uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej.

9. W Nowy Rok, zapraszamy małżeństwa na Mszę św. o godz. 11.00 podczas której, zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.

10. Od 27 grudnia do 7 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 15.00 a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00.

11. Od 2 stycznia 2023 r. rozpocznie się wizyta duszpasterska. Będzie ona w formie sprzed pandemii. Plan kolędy na pierwszy tydzień znajduje się w gablocie, na stronie parafii i parafialnym facebooku.

12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Józefa Grzegorzewskiego, śp. Zdzisława Trzaskowskiego, ks. Zenona Rutkowskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

Szczęść Boże!