Ogłoszenia duszpasterskie – 18.12.2022r.

          IV Niedziela Adwentu 

1. Zapraszamy na ostatnie Roraty od poniedziałku do piątku o 6.30. Piętnaście minut przed roratami – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty w poniedziałek i środę o godz. 18.00.

2. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii. Zapraszamy!

3. Do poniedziałku, trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka” – jest to zbiórka darów dla hospicjum dzieci „Nadzieja” w Toruniu. Dzieci możemy obdarować słodyczami lub artykułami higienicznymi. Podarunki zostawiamy pod choinką w kościele, a w zamian można zabrać bombkę z choinki.

4. Na filarze przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbonka, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.

5. Przy wyjściach z kościoła można nabyć sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki. Od dziś można nabyć przygotowany przez lektorów i ministrantów kalendarz parafialny na rok 2023 z okazji 40 – lecia istnienia parafii. Edycja jest limitowana! Kalendarz jest cegiełką na wypoczynek. Minimalny koszt nabycia to 20 zł. Podziękujmy naszym ministrantom i lektorom za ich służbę w świątyni.

6. Dziękujemy za ofiary z kiermaszu bożonarodzeniowego na dokończenie sufitu w świątyni, które wyniosły 4880 zł. Organizatorom, ofiarodawcom suwenirów i kupującym składamy Bóg zapłać!

7. W piątek (23 grudnia) po mszy św. wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w kościele. Obecność obowiązkowa – przygotowujemy liturgię świąteczną!

8. W niedzielę obchodzić będziemy pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Zapraszamy na Pasterkę, która w tym roku odprawiana będzie o północy z soboty  na niedzielę. Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę!

10. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Szczepana. Msze św. sprawowane będą jak
w niedzielę. Tego dnia o godz. 14.30 zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku. Dzieci zapraszamy z planszami adwentowymi.

11. Likwidator Klubu Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu informuje o wszczęciu likwidacji Klubu na podstawie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia z dnia 14 października 2022 roku. Wszelkie roszczenia wobec Klubu proszę zgłaszać w terminie
do dnia 21 grudnia 2022 r. na adres e-mail: leczycki96@gmail.com.

12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Józefa Wlaźlaka, śp. Irenę Korzycką, śp. Marka Michalskiego, śp. Teresę Wolf, śp. Włodzimierza Janaszkiewicza i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

14. Módlmy się o pokój na Ukrainie i po Bożemu przeżyjmy te nadchodzące dni, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!