Ogłoszenia duszpasterskie – 11.12.2022r.

1. Trwa czas adwentu. Zapraszamy na Roraty sprawowane od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty dla dzieci sprawowane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Zapraszamy!

2. Wspólnoty naszej parafii, zapraszają dziś na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbywa się w kruchcie kościoła. Ofiary z kiermaszu przeznaczone będą na dokończenie sufitu naszej świątyni.

3. Aby ułatwić skorzystanie ze spowiedzi adwentowej w najbliższą sobotę, 17 grudnia, będziemy wraz z zaproszonymi kapłanami słuchać spowiedzi w następujących godzinach: 10.30 – 12.00 oraz od 19.00 – do 20.30. Gorąco zapraszamy do skorzystania z tej okazji.

4. Ostatnie sztuki świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć w wieży kościoła.

5. Trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka” – jest to zbiórka darów dla hospicjum dzieci „Nadzieja” w Toruniu. Dzieci możemy obdarować słodyczami lub artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, chusteczki nawilżane. Podarunki zostawiamy pod choinką w kościele, a w zamian można zabrać bombkę z choinki.

6. Na filarze przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbonka, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.

7. Przy wyjściach z kościoła można nabyć sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki. Bóg zapłać za ofiary!

8. W przyszłą niedzielę i kolejne pojawi się przygotowany przez lektorów i ministrantów kalendarz parafialny, który przygotowali jako pamiątkę z okazji 40 – lecia parafii. Edycja będzie limitowana!

9. Likwidator Klubu Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu informuje o wszczęciu likwidacji Klubu na podstawie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia z dnia 14 października 2022 roku. Wszelkie roszczenia wobec Klubu proszę zgłaszać w terminie do dnia 21 grudnia 2022 r. na adres e-mail: leczycki96@gmail.com.

10. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Józefa Czarniaka, śp. Barbarę Thiel i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

13. Módlmy się o pokój na Ukrainie i dobrze przeżyjmy ten kolejny tydzień adwentu, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!