Ogłoszenia duszpasterskie – 04.12.2022r.

      II Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty sprawowane są od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.

3. Wspólnoty naszej parafii, zapraszają dziś na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbywa się w kruchcie kościoła. Ofiary z kiermaszu przeznaczone będą na dokończenie sufitu naszej świątyni.

4. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 18 zł a mała 8 zł) oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć od poniedziałku w wejściu do wieży kościoła.

5. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca, odbędzie się w środę po roratach.

6. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na katechezę, w sobotę 10 grudnia. Grupa I (SP nr 4) o godz. 9:00, grupa II (SP nr 5) o godz. 10:00, grupa III (SP integracyjna i pozostałe) o godz. 11:00.

7. W czwartek o godz. 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez członków Ruchu Światło-Życie.

8. Trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to zbiórka darów, które zostaną przekazane do Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom w potrzebie, może przygotować paczkę ze słodyczami lub artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, chusteczki nawilżane i zostawić pod choinką, która będzie ustawiona w kościele, a w zamian zabrać papierową bombkę.

9. Fundacja Dziedzictwo Kresowe, po raz kolejny organizuje wsparcie naszym rodakom zamieszkującym Ukrainę. Do dzisiaj przyjmować będziemy dary (cukier, mąka, olej, środki czystości, puszki itp.) Dary te zostaną przekazane do Lwowa, Żółkwi, Krzemieńca i innych miast Ukrainy. Już dziś bardzo dziękujemy ofiarodawcom. Bóg zapłać!

10. Dziękujemy z ubiegłotygodniową składkę do puszek na dokończenie sufitu kościoła, która wyniosła 5820 zł. Bóg zapłać!

11. Lektorki naszej parafii rozprowadzają Zdrapki Adwentowe, które mają nam pomóc przez różnego rodzaju zadania, dobre przeżycie czasu Adwentu i przygotowanie serca na Boże Narodzenie. Ofiary za zdrapki, będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny naszych lektorek.
Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

12. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że są 4 miejsca w oddziale przedszkolnym. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

13. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Krzysztofa Kutznera, śp. Reginę Nowak, śp. Marię Kubiak, śp. Stanisława Szafrańskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

15. Módlmy się o pokój na Ukrainie i dobrze przeżyjmy ten kolejny tydzień, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!