Ogłoszenia duszpasterskie – 27.11.2022r.

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.

3. Dziękujemy firmie „Pewny Sprzęt” za ufundowany nowy energooszczędny monitor i oprogramowanie do wyświetlania tekstów pieśni w naszym kościele. Niech Pan Bóg błogosławi naszemu ofiarodawcy!

4. Rozpoczyna się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 18 zł a mała 8 zł) oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć od poniedziałku w wejściu do wieży kościoła.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek miesiąca od godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 16.30 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

6. Spotkanie formacyjne dla członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, odbędzie się w czwartek po roratach.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie ceremoniarzy i lektorów, a w sobotę o godz. 11.00 ministrantów.

8. Informujemy, iż chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 3 grudnia. Chorych nie objętych comiesięczną wizytą prosimy zgłaszać w zakrystii, biurze lub telefonicznie w godzinach funkcjonowania biura.

9. W sobotę po roratach zapraszamy na pierwszosobotnią modlitwę różańcową.

10. Pragniemy ponownie włączyć się w świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to zbiórka darów, które zostaną przekazane do Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom w potrzebie, może przygotować paczkę ze słodyczami lub artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, chusteczki nawilżane i zostawić pod choinką, która będzie ustawiona w kościele, a w zamian zabrać papierową bombkę.

11. Fundacja Dziedzictwo Kresowe, po raz kolejny organizuje wsparcie naszym rodakom zamieszkującym Ukrainę. Do 5 grudnia przyjmować będziemy dary ( cukier, mąka, olej, środki czystości, puszki itp.) Dary te zostaną przekazane do Lwowa, Żółkwi, Krzemieńca i innych miast Ukrainy. Już dziś bardzo dziękujemy ofiarodawcom. Bóg zapłać!

12. Lektorki naszej parafii rozprowadzają Zdrapki Adwentowe, które mają nam pomóc przez różnego rodzaju zadania, dobre przeżycie czasu Adwentu i przygotowanie serca na Boże Narodzenie. Ofiary za zdrapki, będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny naszych lektorek. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 

13. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Marka Borowicza, śp. Zenona Czerniaka, śp. Agnieszkę Dec, śp. Marka Żelaznego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

15. Módlmy się o pokój na Ukrainie i dobrze przeżyjmy ten kolejny tydzień, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!