Ogłoszenia duszpasterskie – 20.11.2022r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego.

2. Przypominamy, że wymienianki roczne za zmarłych można składać w zakrystii lub biurze parafialnym do, 20 listopada. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od przyszłej niedzieli, przed Mszą św. o godz. 9.30.

3. Od I Niedzieli Adwentu, rozpocznie się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne oraz opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć w przyszłą niedzielę w wejściu do wieży kościoła.

4. Od przyszłej niedzieli pragniemy ponownie włączyć się w świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to zbiórka darów, które zostaną przekazane do Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom w potrzebie, może przygotować paczkę ze słodyczami lub artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, chusteczki nawilżane i zostawić pod choinką, która będzie ustawiona w kościele, a w zamian zabrać papierową bombkę.

5. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na katechezę, w sobotę 26 listopada. Grupa I (SP nr 4) o godz. 9:00, grupa II (SP nr 5) o godz. 10:00, grupa III (SP integracyjna i pozostałe) o godz. 11:00.

6. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VIII, (grupa ks. Marcina) odbędzie się w poniedziałek po wieczornej mszy świętej, o godz. 18:00.

7. Ksiądz Paweł Kowalski, zaprasza Braci Kolejarzy, emerytów oraz rodziny kolejarskie do udziału we Mszy Św. w wigilię Uroczystości Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, w czwartek 24 listopada o godz. 18.oo w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie przy stole w sali Św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

8. Lektorki naszej parafii od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać Zdrapki Adwentowe, które mają nam pomóc przez różnego rodzaju zadania dobre przeżycie czasu Adwentu i przygotowanie serca na Boże Narodzenie. Ofiary za zdrapki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny naszych lektorek. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 

9. W sobotę zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministranta w o godz. 13.00.

10. W sobotę odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania:

– o godz. 11.00 w salce II rok przygotowań, grupa ks. Damiana
– o godz. 15.00 w kościele  I rok przygotowań, grupa księdza Waldka

Obecność obowiązkowa! 

11. Wspólnoty działające przy naszej parafii pragną zorganizować 4 i 11 grudnia Kiermasz Bożonarodzeniowy, który zasiliłby konto na dokończenie sufitu w naszej świątyni. W związku z tym zapraszamy osoby chętne o wykonanie ozdób świątecznych. Prace wykonane prosimy zostawiać z zakrystii. Bóg zapłać!

12. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 10 684 zł.

13. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłego w minionym tygodniu: śp. Edwarda Wojciechowskiego oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczne odpoczywanie…

15. Módlmy się o pokój na Ukrainie i dobrze przeżyjmy ten kolejny tydzień, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!