Ogłoszenia duszpasterskie – 06.11.2022r.

XXXII Niedziela Zwykła

1. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.

2. Wymienianki roczne prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.

3. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca.

4. W czwartek o godz. 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez wspólnotę Domowego Kościoła.

5. Już po raz kolejny MPK i wspólnota Katolickiej Szkoły Podstawowej, zapraszają do śpiewania pieśni patriotycznych, zachęcając tym samym pasażerów do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. „Rozśpiewany” autobus dla Niepodległej linii nr 27, wyruszy w środę 9 listopada o godz. 13.36 z przystanku przy ulicy Krzywoustego.

6. W piątek przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny po której, dzieci otrzymają rogale marcińskie. Młodzież z KSM będzie tego dnia wręczała patriotyczne wstążki, a zbierane datki zasilą ich fundusz, który przeznaczą na wyjazd rekolekcyjny. Tego dnia Msze św. sprawowane będą jeszcze o godz. 8.00; 17.00 i 18.00. Na ten dzień, ks. Abp Wojciech Polak, udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów i ceremoniarzy. Zapraszamy.

8. W piątek 11 listopada, biuro parafialne będzie nieczynne.

9. Wspólnoty działające przy naszej parafii pragną zorganizować 4 i 11 grudnia Kiermasz Bożonarodzeniowy, który zasiliłby konto na dokończenie sufitu w naszej świątyni. W związku z tym zapraszamy osoby chętne o wykonanie ozdób świątecznych. Prace wykonane prosimy zostawiać z zakrystii. Bóg zapłać!

11. Prosimy o potwierdzenie zamówionych intencji na 2 tygodnie przed datą rezerwacji. W przypadku niepotwierdzenia zostaną one anulowane.

12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Wiktora Skrobisza, śp. Stefana Grzelaka, śp. Bogusława Trawińskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczne odpoczywanie…

14. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie i dobrze przeżyjmy te pierwsze listopadowe dni nawiedzając groby naszych bliskich zmarłych, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!