Ogłoszenia duszpasterskie – 16.10.2022 r.

XXIX Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

2. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 + z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Klub Seniora „Nieograniczeni”” dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego.W programie m.in: zajęcia terapeutyczne, animacyjne i prelekcje ze specjalistami. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach jego pracy.

3. Dzisiaj przeżywamy „Dzień Papieski” i zgodnie z zapowiedziami przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek, które przeznaczone zostaną na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Przy tej okazji zapraszamy na mały koncert naszej scholi i wspólne śpiewanie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Formularze do modlitwy zwanej wymieniankami wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.

5. W naszej ojczyźnie  Trwa peregrynacja Cudownego Wizerunku MB Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.  Już w najbliższą sobotę 22 października  Kopia Cudownego Obrazu przybędzie do Inowrocławia do bazyliki Imienia NMP i pozostanie w niej przez tydzień. Wydarzenie to będzie kontynuacją duchowych owoców Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz dziękczynieniem za dar peregrynacji. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości powitania w sobotę o godz. 17:45. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennych Mszach i modlitwach przy Obrazie. Program nawiedzenia na stronie internetowej imienia.pl

6. W przyszłym roku obchodzić będziemy 40 lecie istnienia parafii. Grupy duszpasterskie działające przy naszej parafii wyszły z inicjatywą, aby z tej okazji zakupić zestaw ornatów. Koszt to ok. 5 tys. zł. Każda grupa zbiera ofiary wśród swoich członków. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to dzieło to będzie można złożyć ofiarę do skarbonki przy głównym wejściu do kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

7. W środę po Mszy wieczornej i nowennie spotkanie kandydatów i rodziców, ministrantów i rodziców, lektorów, ceremoniarzy i LSO Dorosłych. Spotkanie obowiązkowe!

8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania – I rok przygotowań, grupa księdza Waldka. Obecność obowiązkowa!

9. Również w piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy rodziców wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie z ks. proboszczem. Spotkanie odbędzie się w kościele.

10. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 11 010 zł. Dziękujemy także za ofiary składane indywidualnie czy też na konto naszej parafii. Wszystkim dobroczyńcom składamy staropolskie Bóg zapłać!

11. W sobotę odbędzie się spotkanie dla dzieci z klas III podstawowych przygotowujących się do I Komunii św. 

12. Prosimy o potwierdzenie zamówionych intencji na 2 tygodnie przed datą rezerwacji. W przypadku niepotwierdzenia zostaną anulowane.

13. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Marię Dzioch, Idziego Dembczyńskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczne odpoczywanie…

15. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!