Ogłoszenia duszpasterskie – 09.10.2022r.

     XXVIII Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

2. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania – II rok przygotowań, grupa IV księdza Waldemara. Obecność obowiązkowa!

3. W czwartek 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy zabrać ze sobą lampiony lub w zakrystii przed nabożeństwem będzie można zaopatrzyć się w świece. Tego dnia nie będzie różańca o godz. 17.30!

4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez wspólnotę Domowego Kościoła, która odbędzie się w czwartek o godz. 20:00.

5. Ks. kapelan Paweł Bucki, zaprasza do wspólnej modlitwy wszystkich doświadczonych stratą dziecka przed urodzeniem i po narodzinach. Bez względu na jego wiek i okoliczności śmierci. Szczególnie tych, którzy nie mieli możliwości dokonania pochówku. Pogrzeb przedwcześnie utraconych dzieci odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Inowrocławiu 14 października o godz. 11: 00. Ks. kapelan zachęca do przyniesienia zniczy i kwiatów. Msza święta w intencji zmarłych dzieci i ich bliskich odbędzie się tego samego dnia o godz. 15:00 w kaplicy szpitalnej w Inowrocławiu. W czasie Eucharystii ks. Paweł pragnie wymienić imiona zmarłych dzieci. Imiona dzieci proszę zgłaszać do 13.10.2022 r. Na adres: pawelb-85@tlen.pl. Zachęca do przyniesienia białych balonów wypełnionych helem i z imieniem dziecka, które po Mszy św. symbolicznie wypuści się w stronę nieba.

6. W niedzielę 16 października obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tego dnia młodzież zbierać będzie do puszek ofiary, które przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

7. 15 października o godzinie 8:00 z parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu wyruszy piesza pielgrzymka młodych do Markowic z okazji XXII Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło: „Blask prawdy” Wpisowe: 20 zł (w tym ubezpieczenie, obiad i powrót autobusem). Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie przez formularz elektroniczny (adres na parafialnym facebooku) do 10 października. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść od rodziców zgody na udział w pielgrzymce.

8. Zapraszamy dzieci z kl. III do zakrystii po odbiór książeczek pierwszokomunijnych.

9. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do dołączenia do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM). Spotkania odbywają się w każdy piątek po mszy świętej o godzinie 18:00. Szczególnie zachęcamy tych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

10. W przyszłym roku obchodzić będziemy 40 lecie istnienia parafii. Grupy duszpasterskie działające przy naszej parafii wyszły z inicjatywą, aby z tej okazji zakupić zestaw ornatów. Koszt to ok. 5 tys. zł. Każda grupa zbiera ofiary wśród swoich członków. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to dzieło to będzie można złożyć ofiarę do skarbonki przy głównym wejściu do kościoła. Bóg zapłać
za każdą ofiarę!

11. Zachęcamy do przyjęcia kapliczki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w naszych domach. Kapliczkę można wziąć do swego domu na cały tydzień. Niech będzie to okazja do pogłębienia
i umocnienia relacji z Bogiem i ze sobą w naszych domach i rodzinach.

12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Henryka Okońskiego, Danielę Lewandowską, Jerzego Sarnowskiego, Grzegorza Marciniaka i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

14. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!