• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 02.10.2022 r.

XXVII Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania – II rok przygotowań, grupa księdza Damiana. Obecność obowiązkowa!

3. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla LSO DOROSŁYCH.

4. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do dołączenia do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM). Spotkania odbywają się w każdy piątek po mszy świętej o godzinie 18:00. Szczególnie zachęcamy tych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla lektorów i ceremoniarzy. Kandydatów i ministrantów zapraszamy w sobotę na zbiórkę o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa! Trwa nabór kandydatów na ministranta i lektora oraz lektorki w naszej parafii. Zgłoszenia chłopców u ks. Damiana, a dziewcząt u ks. Waldemara.

6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Eucharystię o godz. 8:00 w intencji prezbiterów i nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. Modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

7. Zapraszamy młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania na Mszę świętą w czwartek o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się o liczne i święte powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Zaraz po Mszy świętej krótkie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII [bez rodziców]. Z uwagi na podział na grupy – Obecność obowiązkowa!

8. W sobotę (8 października) zapraszamy na „Męski Różaniec – Polska i reszta świata…”. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu – ojców, synów, rodziny. Spotkanie modlitewne poprzedzone będzie Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy!

9. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na budowę sufitu, które wyniosły 7750 zł. Za tydzień odbędzie się składka inwestycyjna. Bóg zapłać!

10. W przyszłym roku obchodzić będziemy 40 lecie istnienia parafii. Grupy duszpasterskie działające przy naszej parafii wyszły z inicjatywą, aby z tej okazji zakupić zestaw ornatów. Koszt to ok. 5 tys. zł. Każda grupa zbiera ofiary wśród swoich członków. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to dzieło to będzie można złożyć ofiarę do skarbonki przy głównym wejściu do kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

11. Zachęcamy do przyjęcia kapliczki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w naszych domach. Kapliczkę można wziąć do swego domu na cały tydzień. Niech będzie to okazja
do pogłębienia i umocnienia relacji z Bogiem i ze sobą w naszych domach i rodzinach.

12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Krystynę Koper, śp. Halinę Nawrocką i wszystkich zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek

14. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie, a  wszystkim parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!