Ogłoszenia duszpasterskie – 28.08.2022 r.

XXII Niedziela Zwykła

1. Dziś zgodnie z zapowiedzią zbierane będą do puszek ofiary na dokończenie sufitu w naszym kościele.

2. Od czwartku, 1 września, biuro parafialne wraca do godzin urzędowania sprzed wakacji.

3. Od 1 września powraca porządek Mszy św. sprzed wakacji.

4. W czwartek o godz. 9.00 Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej (poświęcenie przyborów szkolnych dzieci z I klasy).

5. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej na rok 2023, odbędzie się w niedziele 4 września, po Mszy o godz. 11.00. Nowe książeczki będą wydawane w przyszłą niedzielę. W związku z tym, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii trwa dwa lata, już dziś informujemy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy II, którzy chcą by ich dziecko przystąpiło w 2024 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w kościele 11 września, po Mszy świętej o godz. 11.00.

6. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone przybory szkolne dzieci z I klasy.

7. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich w najbliższy czwartek o godz. 8.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a następnie po jej zakończeniu na zebranie formacyjne.

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Tego dnia gorąco zapraszamy dzieci i młodzież, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny, do skorzystania z tego sakramentu. Prosimy rodziców lub opiekunów o pomoc dzieciom w dotarciu do spowiedzi.

9. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę 3 września, od godz. 8.00.

10. Od przyszłej niedzieli, 4 września, będzie można zamawiać lub rezerwować Msze św. na 2023 rok. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.

11. Młodzież zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży od 9 września po Mszy Św. wieczornej.

12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Joannę Chmielewską, śp. Edwarda Gruszczyńskiego, śp. Janusza Stawickiego, śp. Małgorzatę Przybysz, śp. Mirosława Tomczaka, śp. Elżbietę Chełminiak i wszystkich zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek.

14. Życzymy dzieciom, młodzieży dobrego końca wakacji i wypoczynku, a parafianom, gościom, sympatykom naszej parafii błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!