• XXXII Światowy Dzień Chorego

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.08.2022 r.

XX Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek, 15 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte tego dnia sprawowane będą jak w niedzielę. Zgodnie ze zwyczajem, tego dnia na Mszach św. będą błogosławione zioła, kwiaty i zboża.

2. Również tego dnia gościć będziemy misjonarzy z Afryki, którzy po Mszach świętych zbierać będą datki na wsparcie ich działalności misyjnej, o której powiedzą podczas każdej Mszy świętej.

3. Biuro parafialne czynne jest w tym tygodniu w środę i piątek w godz. 16.30 – 17.30.

4. W czasie wakacji w dni powszednie okazja do spowiedzi tylko przed Mszami św.

5. Trwa miesiąc trzeźwości! Włączmy się w tę inicjatywę, ale również pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich uzależnionych prosząc o uwolnienie z nałogu.

6. W związku ze zbyt małą ilością chętnych na pielgrzymkę śladami Św. Królowej Jadwigi, pielgrzymka nie dojdzie do skutku. Osoby, które złożyły przedpłaty proszone są o ich odbiór u księdza proboszcza.

7. W naszych modlitwach prośmy o łaskę zdrowie dla księdza dziekana, wszystkich chorych i cierpiących.

8. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest lista, na której mogą złożyć podpis osoby popierające zmiany w ustawie dotyczącej obrony chrześcijan. Dołączone jest również uzasadnienie.

9. Katolicka Szkoła Podstawowa poszukuje osoby do pracy w wymiarze 3 godzin dziennie w charakterze „pracownika obsługi”. Informacje w sekretariacie szkoły lub u dyrekcji.

10. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: śp. Michała Głowackiego, śp. Jadwigę Grąbczewską, śp. Gabrielę Gmerek, śp. Katarzynę Jasiówkę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek

12. Wszystkim parafianom, gościom i wypoczywającym na wakacjach życzymy obfitości łask Bożych oraz błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!