Ogłoszenia duszpasterskie – 10.07. 2022 r.

XV Niedziela Zwykła

1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.

2. Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

3. Przez cały okres wakacji Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane są o godz. 19.00. A w dni powszednie, od 1 lipca, o godz. 8.00 i 18.00.

4. W środę 13 maja zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. 

5. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej parafii 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. Przez cały czas można się zapisywać na pielgrzymkę po każdej mszy świętej w zakrystii, w biurze parafialnym i bezpośrednio u księdza Marcina. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na przedpielgrzymkowe spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w piątek 15 lipca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w salce parafialnej.

6. Od 16 – 21 września, planowana jest zaległa pielgrzymka śladami św. Królowej Jadwigi. Szacowany koszt to 1990 zł. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie parafialnej i parafialnym facebooku. Chętne osoby mogą zapisywać się na listę w zakrystii.

7. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Za złożone ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

8. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: śp. Irenę Górską, śp. Jadwigę Grzankowską,  śp. Michała Niezborałę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek

10. Wszystkim parafianom, gościom i wypoczywającym na wakacjach życzymy obfitości łask Bożych oraz błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!