Ogłoszenia duszpasterskie – 03.07.2022 r.

XIV Niedziela Zwykła

1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni. 

2. Decyzją księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, z dniem 1 lipca posługę w naszej parafii rozpoczęli: ks. Waldemar Czarnecki oraz ks. Marcin Małecki. Upraszajmy dla niech potrzebnych łask na czas pracy w naszej wspólnocie. 

3. Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

4. Przez cały okres wakacji Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane będą o godz. 19.00. A w dni powszednie, od 1 lipca, o godz. 8.00 i 18.00. 

5. W środę po mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów rowerowych udających się na Jasną Górę. 

6. Ksiądz kustosz Sanktuarium w Markowicach zaprasza na sumę odpustową, której przewodniczył będzie ks. bp Radosław Orchowicz, w niedzielę 3 lipca o godz. 12.00, a odpust dla chorych odbędzie się w niedzielę 10 lipca o godz. 15.00. 

7. W pierwszy Czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. O godz. 8.00 w intencji kapłanów i nowych, świętych powołań kapłańskich. Po Eucharystii modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Powołań Kapłańskich. 

8. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej parafii 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. Od dzisiaj można się zapisywać w zakrystii i biurze parafialnym. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła.  

9. Od 16 – 21 września, planowana jest zaległa pielgrzymka śladami św. Królowej Jadwigi. Szacowany koszt to 1990 zł. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie parafialnej i parafialnym facebooku. Chętne osoby mogą zapisywać się na listę w zakrystii. Zapisy będą przyjmowane do końca czerwca.

10. W ubiegłym tygodniu zebrano ofiary na dokończenie sufitu w kwocie 6 250 zł. W przyszłą niedzielę składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

11. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”. 

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: śp. Jadwigę Bryl, śp. Pawła Zmudziejewskiego, śp. Mirosława Ławańskiego, śp. Halinę Przybylską, śp. Mariana Kawalerskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek...