Ogłoszenia duszpasterskie – 26.06.2022 r.

  XIII Niedziela Zwykła

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji i przebiegu oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać!

2. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.

3. Decyzją księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, z dniem 30 czerwca kończy posługę w naszej parafii ks. Szymon Ciesielski. Dziękujemy księdzu Szymonowi za pracę w naszej parafii. Bóg zapłać.

4. W środę będziemy  przeżywać Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Niech nasz udział Eucharystii będzie okazją do wypraszania licznych łask dla następcy św. Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieża Franciszka. Składka z tego dnia przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Od poniedziałku, 27 czerwca, przez cały okres wakacji, biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo od godz. 15.00 do 16.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

7. Od przyszłej niedzieli, przez cały okres wakacji, Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane będą o godz. 19.00. A w dni powszednie, od piątku 1 lipca, o godz. 8.00 i 18.00.

8. Ksiądz kustosz Sanktuarium w Markowicach zaprasza na sumę odpustową, której przewodniczył będzie ks. bp Radosław Orchowicz, w niedzielę 3 lipca o godz. 12.00, a odpust dla chorych odbędzie się w niedzielę 10 lipca o godz. 15.00.

9. Wspólnota Męskiego Różańca i Wojownicy Maryi przy parafii Imienia NMP w Inowrocławiu zapraszają na III KUJAWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach w sobotę 02.07.2022. Szczegóły i zapisy na stronie parafii imienia.pl.

10. Mamy jeszcze 4 miejsca dla chłopców w wypoczynku nad morzem w Dębkach w dniach od 2 lipca do 6 lipca. Koszt wyjazdu 750 zł. Cena zawiera koszty związane z noclegiem i pełnym wyżywieniem, bilety wstępu, koszty transportu. Akceptujemy bony turystyczne. Plan wyjazdu w gablotach lub więcej informacji u ks. Damiana lub ks. Proboszcza. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami chłopców, wyjeżdżających na wakacje.

11. W dniach od 25 -28 lipca planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Ponieważ trzeba zarezerwować noclegi zapisy przyjmowane będą do 26 czerwca.

12. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej parafii 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. Od dzisiaj można się zapisywać w zakrystii i biurze parafialnym. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

13. Od 16 – 21 września, planowana jest zaległa pielgrzymka śladami św. Królowej Jadwigi. Szacowany koszt to 1990 zł. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie parafialnej i parafialnym facebooku. Chętne osoby mogą zapisywać się na listę w zakrystii. Zapisy będą przyjmowane do końca czerwca.

14. Dzisiaj przy wyjściach z kościoła trwa kwesta do puszek na dokończenie sklepienia w naszej świątyni.

15. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: śp. Józefa Burzyńskiego, śp. Mariusza Woźniaka, śp. Jarosława Duszyńskiego, śp. Elżbietę Tretyn  oraz naszych bliskich zmarłych.  Wieczny odpoczynek

17. Wszystkim parafianom, gościom i wypoczywającym na wakacjach życzymy obfitości łask Bożych oraz błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!