Ogłoszenia duszpasterskie – 19.06.2022 r.

XII Niedziela Zwykła

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji i przebiegu tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również za przywiezienie brzózek. Za wszelki trud składamy staropolskie Bóg zapłać!

2. W czasie oktawy Bożego Ciała, Msze św. o godz. 18.00, będą zakończone nabożeństwem czerwcowym z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.

3. W czwartek Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy wspólnoty modlitewne Neokatechumenatu, Żywego Różańca i Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich o przygotowanie ołtarzy. Po zakończonej uroczystości zapraszamy na zabawę przed Katolicką Szkołą Podstawową. W szczególności zapraszamy dzieci i młodzież.

4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 10 042 zł. Bóg zapłać!

6. Wspólnota Męskiego Różańca i Wojownicy Maryi przy parafii Imienia NMP w Inowrocławiu zapraszają na III KUJAWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach w sobotę 02.07.2022. Szczegóły i zapisy na stronie parafii imienia.pl.

7. Mamy do zaoferowania 5 miejsc dla chłopców w wypoczynku nad morzem w Dębkach w dniach od 2 lipca do 6 lipca. Koszt wyjazdu 750 zł. Cena zawiera koszty związane z noclegiem i pełnym wyżywieniem, bilety wstępu, koszty transportu. Tolerujemy bony turystyczne. Plan wyjazdu w gablotach lub więcej informacji u ks. Damiana lub ks. Proboszcza.

8. W dniach od 25 -28 lipca planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Ponieważ trzeba zarezerwować noclegi zapisy przyjmowane będą do 26 czerwca.

9. Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej parafii 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia. Od dzisiaj można się zapisywać w zakrystii i biurze parafialnym. Jak co roku pielgrzymi zachęcają do powierzenia im intencji, w których będą się modlić na szlaku. Koperty na intencje wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

10. Od 16 – 21 września, planowana jest zaległa pielgrzymka śladami św. Królowej Jadwigi. Szacowany koszt to 1990 zł. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie parafialnej i parafialnym facebooku. Chętne osoby mogą zapisywać się na listę w zakrystii. Zapisy będą przyjmowane do końca czerwca.

11. Za tydzień przy wyjściach z kościoła odbędzie się kwesta do puszek na dokończenie sklepienia w naszej świątyni.

12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: śp. Józefa Szałeckiego oraz naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

14. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego tygodni. Nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o dobre urodzaje i plony oraz pokój na świecie!

Szczęść Boże!