• XXXII Światowy Dzień Chorego

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.06.2022 r.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 

1. Trwa czerwiec. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które będą sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. 

2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 (13 czerwca) zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.  

3. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w poniedziałek  i wtorek po nabożeństwie czerwcowym. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc w zbieraniu kwiatków i dostarczeniu ich na procesję w Boże Ciało i w oktawę.  

4. Zbiórka LSO dotycząca obchodów uroczystości Bożego Ciała w środę o godzinie 18.45. Obecność obowiązkowa!

5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest obecny w nas  i naszym życiu. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Po Mszy o 9.30  z naszego kościoła wyruszy procesja Eucharystyczna do parafii Chrystusa Miłosiernego. Prosimy  o udekorowanie mieszkań. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości i przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.  Biuro parafialne w czwartek będzie nieczynne. 

6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla liderów wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii.

7. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Mamy do zaoferowania kilka miejsc dla dzieci i młodzieży w wypoczynku nad morzem w Dębkach w dniach od 2 lipca do 6 lipca. Koszt wyjazdu 750 zł. Cena zawiera koszty związane z noclegiem i pełnym wyżywieniem, bilety wstępu, koszty transportu. Tolerujemy bony turystyczne. Plan wyjazdu w gablotach lub więcej informacji u ks. Damiana. 

9. W dniach od 25 -28 lipca planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że nie ma już wolnych miejsc a oddziałach przedszkolnych i klasie pierwszej, są jedynie pojedyncze wolne miejsca w klasach starszych. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

11. Od 16 – 21 września, planowana jest zaległa pielgrzymka śladami św. Królowej Jadwigi. Szacowany koszt to 1990 zł. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie parafialnej i parafialnym facebooku. Chętne osoby mogą zapisywać się na listę w zakrystii. Zapisy będą przyjmowane do końca czerwca. 

12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości odpustowej w naszej parafii. W szczególności dziękujemy paniom, które upiekły ciasto i dostarczyły je na plebanię. Bóg zapłać! 

13. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”. 

14. Zapraszamy na spotkanie pielgrzymów PPAG i wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyruszeniem na pielgrzymi szlak na Jasną Górę na spotkanie w sobotę o godz. 19.00 do salki parafialnej.

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: śp. Mariannę Zawidzką, sp. Mariana Trzoska, śp. Zofię Tańską, śp. Stanisławę Mazurek, śp. Tomasza Biernata, sp. Sławomira Malińskiego, sp. Marię Błachowiak, śp. Barbarę Smykowską, śp. Czesława Kuleszę, śp. Józefa Szałeckiego oraz naszych bliskich zmarłych.  Wieczny odpoczynek

16. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego tygodni. Nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o dobre urodzaje i plony oraz pokój na świecie!

Szczęść Boże!