Ogłoszenia duszpasterskie – 05.06.2022 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy okres Wielkanocny. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

2. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które będą sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W środę będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci św. Królowej Jadwigi. Mszę św. Odpustową o godz. 18.00 odprawi i wygłosi słowo ks. kan. Zbigniew Przybylski – kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Podczas Mszy św. odpustowej zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Tego dnia Nabożeństwo Czerwcowe sprawowane będzie po Mszy św.
o godz. 17.00.

4. Biuro parafialne w środę będzie nieczynne.

5. W przyszłą niedzielę składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Prosimy o kontakt rodziców lektorów i ministrantów w sprawie wyjazdu wakacyjnego z księdzem Damianem.

7. Siostry Dominikanki, które od 100 lat posługują w Inowrocławiu, zapraszają na Mszę świętą jubileuszową 12.06. 2022 o godz. 12.00 sprawowaną w kościele Zwiastowania NMP.

8. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych po odbiór pamiątek I Komunii Świętej!

9. W dniach od 25 -28 lipca planowana jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Przypominamy, że trwają zapisy do oddziału przedszkolnego Katolickiej Szkoły Podstawowej. Szkoła informuje, że nie ma już wolnych miejsc do grupy 5/6 latków oraz do klasy pierwszej. Szkoła informuje, że są pojedyncze wolne miejsca w klasach starszych. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

11. Od 16 – 21 września, planowana jest zaległa pielgrzymka śladami św. Królowej Jadwigi. Szacowany koszt to 1990 zł. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie parafialnej i parafialnym facebooku. Chętne osoby mogą zapisywać się na listę w zakrystii.

12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Barbarę Walczak, śp. Andrzeja Pawłowskiego oraz naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek

14. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego tygodni. Nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o dobre urodzaje i plony oraz pokój na świecie!

Szczęść Boże!