• Życie w parafii w czasie wakacji :)

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.05.2022 r.

VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Od 1 czerwca zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które będą sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

3. Spotkanie dla rodziców lektorów, ministrantów i kandydatów w sprawie wakacyjnego wypoczynku odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św.

4. W najbliższy czwartek przypada I czwartek miesiąca. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, zaprasza na Mszę świętą o godzinie 8.00 w intencji kapłanów oraz spotkanie formacyjne po Eucharystii.

5. 3 czerwca przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00. Okazja do spowiedzi od godziny 16.30.

6. Spotkania i próby przed bierzmowaniem: piątek 3 czerwca po wieczornej mszy, poniedziałek 6 czerwca próba generalna i spowiedź po wieczornej mszy.

7. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią Świętą w sobotę od godz. 8.00.

8. W przyszłą niedzielę jest uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na wieczorne czuwanie w sobotę najpierw Msza św. o godz. 18.00, następnie modlitwa uwielbienia z indywidualną modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego.

9. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych po odbiór pamiątek I Komunii Świętej!

10. Przypominamy, że trwają zapisy do oddziału przedszkolnego Katolickiej Szkoły Podstawowej. Szkoła informuje, że nie ma już wolnych miejsc do grupy 5/6 latków oraz do klasy pierwszej. Szkoła informuje, że są pojedyncze wolne miejsca w klasach starszych. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

11. Wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich odbędzie się 4 czerwca w sobotę. Zbiórka i wyjazd o godzinie 7.15 z przed kościoła.

12. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na dokończenie sklepienia w naszej świątyni, które wyniosły: 7470 zł. Bóg zapłać!

13. Od 16 – 21 września, planowana jest zaległa pielgrzymka śladami św. Królowej Jadwigi. Szacowany koszt to 1990 zł. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie parafialnej i parafialnym facebooku. Chętne osoby mogą zapisywać się na listę w zakrystii.

14. Serdecznie zapraszamy od 1 czerwca seniorów i osoby ze stopniem niepełnosprawności zainteresowane pobytem w placówce Dziennego Domu Pobytu działającym przy naszej Parafii do udziału w projekcie pt. „Usługi opiekuńcze dla mieszkańców miasta Inowrocławia” realizowanym we współpracy z inowrocławskim MOPS-em. Informacje na temat projektu dostępne są na plakatach, w biurze parafialnym oraz na stronie internetowej w zakładce „Projekty”.

15. Zapraszamy na Koncert specjalny Chóru Kameralnego PRO ARTE przed Międzynarodowym Festiwalem Festiwalem Chórów i Orkiestr Budapest Music Festival. Koncert odbędzie się 3 CZERWCA 2022 r. (PIĄTEK) o godz. 19.00 (po mszy) w kościele p.w. Św. Józefa w Inowrocławiu.

16. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 min z Bogiem w cenie 9,50 zł.

17. Z dniem 1 lipca w naszej wspólnocie parafialnej pracę rozpocznie neoprezbiter – ks. Marcin Małecki. Polecajmy go naszej modlitwie.

18. Miłosierdziu Bożemu polecajmy. śp. śp. Teresę Kucharską, śp. Kazimierza Kowalskiego, śp. Stanisława Wojdyłę oraz naszych bliskich zmarłych.  Wieczny odpoczynek

19. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego przeżywania Dnia Pańskiego. Nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i w Ukrainie!

Szczęść Boże!