Ogłoszenia duszpasterskie – 15.05.2022 r.

V Niedziela Wielkanocna

1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowaniu peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Niech Pani Jasnogórska wyprasza wszystkim potrzebne łaski. Bóg zapłać!

3. Wczoraj w katedrze biskup pobłogosławił nowych ceremoniarzy, lektorów, kantorów i animatorów LSO. W tej grupie znalazło się 8 naszych młodzieńców, którzy zostali pobłogosławieni do tych funkcji. Módlmy się za LSO, aby nie brakowało im apostolskiego zapału w codzienności.

4. Słowa podziękowania kierujemy także do rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy za dar ołtarza, który zostanie wykorzystany na pokrycie kosztów remontu opierzenia na kościele. Bóg zapłać!

5. Zapraszamy w każdy poniedziałek po nabożeństwie majowym wszystkich chętnych do śpiewania pieśni Maryjnych przy Krzyżu na terenie kościoła.

6. Organizujemy wyjazd parafii na spotkanie młodych na Polach Lednickich 4 czerwca (sobota). Koszt wyjazdu to 50 zł. Zapisy w zakrystii u księdza Damiana. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału!

7. Serdecznie zapraszamy pieszych pielgrzymów z grupy promienistej na spotkanie w sobotę 21 maja o godz. 19.00.

8. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 9720 zł. Bóg zapłać!

9. Przypominamy, że w następną niedzielę przy wyjściach z kościoła odbędzie się kwesta do puszek na dokończenie sklepienia w naszej świątyni. Każdy grosz ofiarowany z dobroci serca przysporzy radości naszej patronce!

10. Zostało kilka świec z nawiedzenia kopii Obrazu Ikony Matki Bożej w cenie 10 zł. Świece do nabycia w zakrystii.

11. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy. śp. Marię Puchałę, śp. Andrzeja Janiaka, śp. Łucję Rządkowską, śp. Urszulę Sobocińską, śp. Lecha Zygmuntowskiego, śp. Zdzisława Rosińskiego, śp. Kazimierza Czaplę, śp. Jadwigę Hermanowską, śp. Romana Głowackiego, śp. Grażynę Czaplę, śp. Sebastiana Koryckiego oraz naszych zmarłych Wieczny odpoczynek

13. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego przeżywania Dnia Pańskiego. Nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i w Ukrainie!

Szczęść Boże!