• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.04.2022 r.

III Niedziela Wielkanocna

1. Od dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje przygotowujące nas do przybycia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Rekolekcje potrwają do środy. Po tak wielu perturbacjach jakie przez ostatnie dwa lata targały naszą codziennością, znajdźmy czas na duchową odnowę naszych serc. Program rekolekcji znajduje się w gablotach, na parafialnym Facebooku i stronie internetowej parafii.

2. Rozpoczął się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w I Czwartek Miesiąca na Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich o godz. 8.00 i zebranie formacyjne. 

4. We wtorek, 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte sprawowane będą o godz. 8.00; 11.00 (w intencji Ojczyzny); 17.00 i 18.00.

5. Informujemy, że 2 i 3 maja biuro parafialne będzie nieczynne.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

7. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę od godz. 8.00. Ksiądz. Paweł odwiedzi swoich chorych 14 maja.

8. W sobotę o godz. 11.00 grupa dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej przyjmie po raz pierwszy Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

9. W niedzielę, 8 maja o godz. 10.30 grupa dzieci z naszej parafii, po raz pierwszy przyjmie do swego serca Jezusa Eucharystycznego. Tego dnia Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30; 9.15; 10.30; 12.30; 18.00!

10. W niedzielę 8 maja przybędzie do naszej wspólnoty parafialnej kopia cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Do tego historycznego wydarzenia pragniemy przygotować się przez rekolekcje, które rozpoczną się w przyszłą sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 i potrwają do środy 4 maja. Na czas peregrynacji udekorujmy nasze mieszkania i ulice. Plakaty, chorągiewki, proporce można nabyć w zakrystii. Dokładny program peregrynacji podany zostanie za tydzień, a także na parafialnym Facebooku, stronie parafialnej i w gablotach.

11. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy. śp. Zofię Pawlak: śp. Annę Dąbrowską; śp. Barbarę Sadzińską; śp. Aleksa Mierzwickiego oraz wszystkich naszych zmarłych Wieczny odpoczynek

13. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego przeżywania Dnia Pańskiego. Nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i w Ukrainie! dobrze przeżyjmy czas nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Szczęść Boże!