Ogłoszenia duszpasterskie – 24.04.2022 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Tego dnia zapraszamy o godz. 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Dziś w kościele p.w. Chrystusa Miłosiernego. o godz. 11.30 odprawiona zostanie suma odpustowa.

3. Przy wyjściu z kościoła zbierane są dzisiaj ofiary na dokończenie sufitu w naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek!

4. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład Wojciecha Gonery, autora książki „Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność w Inowrocławiu (1980-1981)” „Karnawał wolności w Mieście na Soli”. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia (wtorek) o godzinie 17.30 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 17.00 .

5. W środę po rannej Mszy św. w salce parafialnej odbędzie się spotkanie zelatorek Żywego Różańca.

6. Serdecznie zapraszamy emerytowanych i obecnych Pracowników Szpitala Wielospecjalistycznego im. Dr. Ludwika Błażka, a szczególnie pielęgniarki, w dniu 28 kwietnia o godz. 15.00, na uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej do Kaplicy Szpitalnej.

7. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

8. W dniu 8 maja przybędzie do naszej wspólnoty parafialnej kopia cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Do tego historycznego wydarzenia pragniemy przygotować się przez rekolekcje, które rozpoczną się w przyszłą sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 i potrwają do środy 4 maja. Na czas peregrynacji udekorujmy nasze mieszkania i ulice. Plakaty, chorągiewki, proporce można nabyć w zakrystii. Dokładny program peregrynacji podany zostanie za tydzień, a także na parafialnym Facebooku, stronie parafialnej i w gablotach.

9. Informujemy, że rozpoczęły się zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie Szkoły.

10. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy. Śp. Zygmunta Wasielewskiego, śp. Marię Prus oraz wszystkich naszych zmarłych Wieczny odpoczynek

12. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego przeżywania Niedzieli Miłosierdzia Bożego, oraz ustawajmy we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i w Ukrainie!

Szczęść Boże!