Ogłoszenia duszpasterskie – 17.04.2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 

1. Wszystkim gościom, sympatykom naszej świątyni i parafianom życzymy radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, by Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił  to, co jeszcze w nas martwe a światło Jego Słowa prowadziło nas przez życie w radości i pokoju. Radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym!

2. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Tego dnia, jak co roku, zbieramy ofiary na KUL i inne uczelnie katolickie. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni, za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego, jak również za ofiary na jego przygotowanie. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim błogosławi!

4. Zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych w piątek 22 kwietnia po Mszy świętej wieczornej.

5. W sobotę o godz. 9.00, odbędzie się próba dzieci pierwszokomunijnych.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Tego dnia zapraszamy o godz. 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 odprawiona zostanie suma odpustowa w kościele p.w. Chrystusa Miłosiernego.

8. Informujemy, że rozpoczęły się zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy  Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie Szkoły.

9. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu. 

10. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”. Uległa zmianie cena, która wynosi 8 zł.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek 

12. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego przeżycia świąt Wielkiej Nocy, nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i w Ukrainie!

Szczęść Boże!