Ogłoszenia duszpasterskie – 10.04.2022 r.

VI Niedziela Wielkiego Postu 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

2. W dni Triduum Paschalnego biuro parafialne będzie nieczynne.

3. Trwa przygotowanie Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła umieszczono skarbonę, do której można składać ofiary na kwiaty.

4. Aby dać jeszcze okazję do spowiedzi osobom, które nie zdążyły się wyspowiadać, będziemy słuchać spowiedzi do środy przed Mszami świętymi. W Triduum Paschalnym nie słuchamy spowiedzi!

5. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych nie objętych comiesięczną komunią św. odwiedzimy w Wielki Piątek, 15 kwietnia, od godz. 8.00. Chorych nie objętych comiesięczną Komunią prosimy zgłaszać w biurze, lub zakrystii.

6. Zbiórka ministrantów i lektorów w związku z przeżywaniem Wielkiego Czwartku odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa!

7. Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota), będzie dla nas czasem szczególnego przeżycia misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii:

Wielki Czwartek

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

SWPK zaprasza na czuwanie w intencji kapłanów i nowych powołań zaraz po liturgii.

 

Wielki Piątek

(obowiązuje post ścisły)

9.00 Droga Krzyżowa

10.00 – 12.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ostatnią godzinę prowadzi LSO i KSM

 

Wielka Sobota

Od godz. 8.00 adoracja przy Grobie Pańskim

10.00 – 11.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

12.00 – 16.00 Poświęcenie pokarmów (co 30 min.)

 

Poświęcenie potraw w Batkowie o godz. 10.00 w szkole. Indywidualnie prosimy zgłaszać
w biurze parafialnym.

22.00 Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną
(prosimy o przyniesienie świec)

 

Niedziela Zmartwychwstania

Msze św. jak w każdą niedzielę

8. Po każdym poświęceniu pokarmów LSO będzie przy wyjściu rozprowadzać buteleczki z wodą święconą. Zebrane datki zasilą ich fundusz wakacyjny. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

10. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

11. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”. Uległa zmianie cena, która wynosi 8 zł.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu śp. Jerzego Kmiecia, śp. Janinę Zgodę, śp. Józefa Śniega, śp. Karolinę Żabicką, śp. Janusza Rakowskiego, śp. Józefa Gałata i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek …

13. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia, nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i w Ukrainie!

Szczęść Boże!