• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 03.04.2022 r.

V Niedziela Wielkiego Postu  

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkich Żalów sprawowanych w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, w piątki Drogi Krzyżowe dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 a dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W okresie Wielkiego Postu w niedziele sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. 

2. W czwartek zapraszamy członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań kapłańskich nas Mszę  św. o godz. 8.00 a po niej na spotkanie formacyjne. 

3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez wspólnotę Domowego Kościoła, która odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 7 kwietnia, o godz. 20.00. 

4. W czwartek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych  ze szkoły podstawowej nr 5 oraz integracyjnej, a w piątek dla szkoły nr. 4 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej. 

5. W piątek o godz. 19.15 odbędzie się zbiórka dla lektorów. Obecność obowiązkowa! 

6. Rozpoczynamy przygotowania Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła do skarbonki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. 

7. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach pobłogosławione zostaną palmy. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z palmami na Mszę św.  o godz. 11.00. Przed tą Mszą gromadzimy się przy głównym wejściu do Katolickiej Szkoły Podstawowej, skąd ruszy procesja do kościoła. 

8. KSM w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać przed Mszami św. przygotowane palemki. Zdobyte środki przeznaczą na działalność statutową. 

9. Trwają spowiedzi wielkanocne w inowrocławskich parafiach. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w najbliższą sobotę 9 kwietnia od godz. 10.00 – 12.00 oraz 19.00 do 21.00Korzystajmy z  tego sakramentu, abyśmy pojednani z Bogiem i ludźmi weszli w przeżywanie tajemnic Wielkiego Tygodnia. W niedzielę Palmową będzie bardzo ograniczona możliwość skorzystania ze spowiedzi. 

10. Dziękujemy za ofiary złożone na dokończenie budowy sufitu w naszej świątyni, które wyniosły: 7140 zł. Bóg zapłać! 

11. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu działająca przy naszej parafii rozpoczęła rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. 

12. We wtorek (12.04.2022) o godz. 18.00 w Sali Koncertowej odbędzie się koncert charytatywny: „Z Ukrainą w sercu”, na rzecz uchodźców przybyłych do Inowrocławia. Wystąpią artyści ukraińscy – Iryna Ushanova-Rudko – znakomita śpiewaczka z Kijowa oraz młody pianista Denis Burdeiny. Wejściówki-cegiełki w cenie 20 zł, z których dochód przekażemy uchodźcom,  można nabywać w szkole muzycznej i w szkole katolickiej oraz u organistów. Gorąco zapraszamy! 

13. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu. 

14. Zachęcamy do przyjmowania kapliczki Matki Bożej ze Szensztadu w naszych domach. Jest to okazja do dobrego przygotowania swoich rodzin na nawiedzenie obrazu Matki Bożej. Lista dla osób chętnych przyjąć kapliczkę na tydzień znajduje się w zakrystii. 

15. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. 

16. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Wacława Mach,  śp. Wiesława Smyka, śp. Zdzisława Wojdylaka, śp. Jerzego Rogatkę i wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek… 

17. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy spokojnego tygodnia, nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i w Ukrainie!

Szczęść Boże!