Ogłoszenia duszpasterskie – 27.03.2022 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu 

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej, przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 13.30 do 16.00 będzie okazja do modlitwy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

2. Dziś zbierane są ofiary do puszek na dokończenie sufitu.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkich Żalów sprawowanych w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, w piątki Drogi Krzyżowe dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 a dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.W okresie Wielkiego Postu w niedziele sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 15.00 do 16.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

5. Księża wikariusze chorych i starszych odwiedzą z Komunią św. w sobotę od godz.8.00. Ksiądz proboszcz odwiedzi swoichcchorych w Wielki Piątek. Prosimy zgłaszać chorych i starszych, nie objętych komunią świętą comiesięczną, do których przyjdziemy w Wielki Piątek.

6. W sobotę odbędzie się katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych:

Godz. 9.00 – SP 5

Godz. 10.00 – SP 4

Godz. 11.00 – SPI

7. Stowarzyszenia działające przy naszej parafii przeprowadziły kiermasz wielkanocny, z którego ofiary zasiliły konto na dokończenie sufitu w naszej świątyni. Zebraliśmy 7140 zł. Bóg zapłać.

8. Do skarbonki przy głównym wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

9. W sobotę 2 kwietnia kończą się rekolekcje 33. Na mszy św .o godz. 18.00 uczestnicy dokonają aktu zawierzenia. Serdecznie zapraszamy!

10. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu działająca przy naszej parafii rozpoczęła rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Jednocześnie szkoła poszukuje osoby do pracy w oddziale przedszkolnym. Osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

11. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

12. Zachęcamy do przyjmowania kapliczki Matki Bożej ze Szensztadu w naszych domach. Jest to okazja do dobrego przygotowania swoich rodzin na nawiedzenie obrazu Matki Bożej. Lista dla osób chętnych przyjąć kapliczkę na tydzień znajduje się w zakrystii.

13. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut dla Boga. Cena 9.50 zł.

14. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Barbarę Królikowską, śp. Marię Świerską, śp. Stefanię Jakubowską, śp. Marię Sikorę i wszystkich naszych bliskich zmarłych …..Wieczny odpoczynek…

15. Drogim parafianom, sympatykom naszej parafii i gościom życzymy spokojnego tygodnia, nie ustawajmy we wspólnej modlitwie o pokój na świecie i w Ukrainie!

Szczęść Boże!