• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.03.2022 r.

III Niedziela Wielkiego Postu 

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkich Żalów sprawowanych w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, w piątki Drogi Krzyżowe dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 a dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.W okresie Wielkiego Postu w niedziele sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. 

2. Stowarzyszenia działające przy naszej parafii organizują kiermasz wielkanocny, aby zasilić konto na dokończenie sufitu w naszej świątyni. Zachęcamy do nabywania ozdób i prac związanych z Wielkanocą. Wszystkim za zaangażowanie i pomysł pragniemy serdecznie podziękować!

3. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 osoby, które pragną podjąć się modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną modlitwę.

4. Trwają „Rekolekcji 33”. 20 minut przed każdą Mszą św. o godz. 18.00 można wysłuchać katechezy rekolekcyjnej. Wsparciem są również rekolekcje wydane w wersji książkowej. Książki są dostępne w zakrystii.

5. W piątek zapraszamy KSM, LSO oraz młodzież na spotkanie synodalne, które poświęcone jest Kościołowi. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 18.00, później adoracja po Mszy św., a następnie spotkanie w salce. Zapraszamy!

6. W sobotę o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie chłopców z klasy 8 przygotowujących się do bierzmowania – grupa V. Obecność obowiązkowa!

7. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 11177 zł. Bóg zapłać!

8. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary!

9. Zakończyliśmy akcję zbierania żywności i wszelkich rzeczy dla Ukrainy. Nasze dary zostaną przekazane do oddziału Caritas w Inowrocławiu. Dziękujemy za Waszą hojność!

10. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu działająca przy naszej parafii rozpoczęła rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

11. Nawiązując do wezwania płynącego z Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie wspólnota Wojowników Maryi zaprasza na kolejną„Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” i modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. 25 marca, w piątek w Inowrocławiu, w Bazylice Imienia NMP „Ruinie” rozpoczniemy modlitwę o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim. Następnie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. O godzinie 24:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i z prośbą o pokój. Eucharystii będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Marcin Modrzyński. Do wspólnej modlitwy wszystkich zapraszamy.

12. Informujemy, że 8 maja, w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Wszelkie informacje i zapisy na stronie: pl. Zachęcamy młodych do uregulowania swojej sytuacji!

13. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

14. W dniach 25 i 26 marca 2022r. (tj. piątek i sobota) Oddział Caritas w Inowrocławiu organizuje Zbiórkę żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Po raz kolejny w naszych Lidlach, Biedronkach, Netto, Carrefour wolontariusze Caritas w Inowrocławiu będą zbierać artykuły spożywcze. Celem prowadzonej zbiórki będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, itp., aby móc wesprzeć potrzebujących w Inowrocławiu i rejonie Inowrocławskim. za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

15. Zachęcamy do przyjmowania kapliczki Matki Bożej ze Szensztadu w naszych domach. Jest to okazja do dobrego przygotowania swoich rodzin na nawiedzenie obrazu Matki Bożej. Lista dla osób chętnych przyjąć kapliczkę na tydzień znajduje się w zakrystii.

16. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

17. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszych rodzin i poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

18. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy pokoju w sercach, dobrego czasu przeżywania Wielkiego Postu i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!