Ogłoszenia duszpasterskie – 13.03.2022 r.

II Niedziela Wielkiego Postu 

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W okresie Wielkiego Postu w niedziele sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

3. Dzisiaj i w kolejną niedzielę stowarzyszenia działające przy naszej parafii organizują kiermasz wielkanocny, aby zasilić konto na dokończenie sufitu w naszej świątyni. Zachęcamy do nabywania ozdób i prac związanych z Wielkanocą. Wszystkim za zaangażowanie i pomysł pragniemy serdecznie podziękować!

4. KSM zaprasza młodzież na spotkanie w piątek na spotkanie, które rozpoczyna się Mszą św. o godz.18.00. Zapraszamy młodzież z Ina i okolic!

5. Dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się katecheza w najbliższą sobotę (19 marca):

– o godz. 9.00 dla SP nr 5

– o godz. 10.00 dla SP nr 4

– o godz. 11.00 SPI

Obecność obowiązkowa!

6. Trwają „Rekolekcji 33”. 20 minut przed każdą Mszą św. o godz. 18.00 można wysłuchać katechezy rekolekcyjnej. Wsparciem są również rekolekcje wydane w wersji książkowej. Książki są dostępne w zakrystii.

7. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary!

8. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać dary dla uchodźców, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas. Mogą to być: śpiwory, koce, skarpety, środki higieny i czystości oraz suchy prowiant o długim terminie ważności.  (W tej trudnej sytuacji, choć brzmi to nieładnie, prosimy nie przynosić zużytej odzieży czy zużytej bielizny itp.)

9. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu rozpoczęła rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

10. Informujemy, że 8 maja, w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Wszelkie informacje i zapisy na stronie: pl. Zachęcamy młodych do uregulowania swojej sytuacji!

11. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

12. Zachęcamy do przyjmowania kapliczki Matki Bożej ze Szensztadu w naszych domach. Jest to okazja do dobrego przygotowania swoich rodzin na nawiedzenie obrazu Matki Bożej. Lista dla osób chętnych przyjąć kapliczkę na tydzień znajduje się w zakrystii.

13. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

14. Pragniemy polecać modlitwie bp nominata ks. Radosława Orchowicza, który w najbliższą sobotę (19 marca) w katedrze gnieźnieńskiej otrzyma sakrę biskupią. Zdrowaś Maryjo…

15. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Teresę Ciesielską, śp. Krystynę Kwaśniewską, śp. Janusza Koczorowskiego, śp. Krystynę Grzelak, śp. Edwarda Brolę, śp. Czesławę Różak, śp. Władysława Pawluszek, śp. Janinę Grabińską, śp. Bogdana Tyszlukiewicza, śp. Dariusza Ciesielskiego. Wieczny odpoczynek…

16. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy pokoju w sercach, dobrego czasu przeżywania Wielkiego Postu i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!