• XXXII Światowy Dzień Chorego

Ogłoszenia duszpasterskie – 06.03.2022 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W okresie Wielkiego Postu w niedziele sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

3. Od poniedziałku rekolekcje wielkopostne przeżywać będzie Zespół Szkół Ekonomiczno – Logistycznych.

4. W czwartek (10 marca) po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dla wszystkich klas 1 ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa!

5. Trwają „Rekolekcji 33”. 20 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 można wysłuchać katechezy rekolekcyjnej. Wsparciem są również rekolekcje wydane w wersji książkowej. Książki są dostępne w zakrystii.

6. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę na dokończenie sufitu w kościele, która wyniosła: 6950 zł. Bóg zapłać! Za tydzień składka przeznaczona na cele inwestycyjne.

7. Pragniemy również podziękować za ofiary złożone do puszki na pomoc dla Ukrainy, które wyniosły: 14490 zł. Bóg zapłać!

8. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać dary dla uchodźców, które zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas. Mogą to być: śpiwory, koce, skarpety, środki higieny i czystości oraz suchy prowiant (W tej trudnej sytuacji, choć brzmi to nieładnie, prosimy nie przynosić zużytej odzieży czy zużytej bielizny itp.) Potrzebna jest również żywność o długim terminie ważności.

9. Każdy kto posiada kapliczkę Matki Bożej ze Szensztadu prosimy o kontakt z ks. Damianem. Można też zapisywać się na listę osób, które chcą przyjąć Maryję do swojego domu. Zachęcamy do modlitwy.

10. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu rozpoczęła rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

11. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

12. Za tydzień w sobotę wieczorem i całą niedzielę oraz 20 marca odbędzie się kiermasz wielkanocny, z którego dochód przeznaczony zostanie na dokończenie sufitu w kościele. W związku z tym zapraszamy osoby, które chciałyby wesprzeć to przedsięwzięcie swoimi pracami związanymi z Wielkanocą i nie tylko. Wykonane prace można zostawiać w zakrystii. Dziękujemy.

13. W tym tygodniu nieobecny będzie ksiądz proboszcz. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać z księżmi wikariuszami.

14. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Krzysztofa Konopę, śp. Mirosławę Flejszar, śp. Mirosława Tuszyńskiego, śp. Zenona Kopcia i wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

15. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy pokoju w sercach, dobrego czasu przeżywania Wielkiego Postu i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!