Ogłoszenia duszpasterskie – 27.02.2022 r.

VII Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek 28.02, rozpoczniemy „Rekolekcji 33”. 20 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 będzie można wysłuchać katechezy rekolekcyjnej. Wsparciem będą również rekolekcje wydane w wersji książkowej. Książki będą dostępne od poniedziałku w zakrystii.

2. W najbliższą środę, 2 marca, rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: 7.00, 9.30, 17.00, 18.00. Przypominamy, że w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy chorych.

3. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.

4. W środę młodzież z KSM poprowadzi po Mszy św. o godz. 18.00 poprowadzi różaniec w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy Was na wspólną modlitwę!

5. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową – dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00, a dla dzieci o godz. 16.30. W niedzielę Gorzkie Żale sprawowane będą po Mszy św. o godz. 16.00.

6. W okresie Wielkiego Postu w niedziele będzie Msza św. o godz. 16.00.

7. Jak w roku ubiegłym, pomocą w postanowieniach wielkopostnych może być „Zdrapka Wielkopostna”. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiara dobrowolna.

8. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

9. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich serdecznie zaprasza w czwartek na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w salce parafialnej.

10. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

11. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy z komuną św. chorych i starszych.

12. Stowarzyszenia działające przy naszej parafii pragną zorganizować 13 i 20 marca kiermasz wielkanocny, aby zasilić konto na dokończenie sufitu w naszej świątyni. W związku z tym zapraszamy osoby, które chciałyby wesprzeć to przedsięwzięcie swoimi pracami związanymi z Wielkanocą i nie tylko. Wykonane prace można zostawiać w zakrystii. Dziękujemy.

13. Pragniemy poinformować, że 8 maja, w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Wszelkie informacje i zapisy na stronie: pl. Zachęcamy do uczestnictwa!

14. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 70+ oraz niepełnosprawne z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie grantowym pt. „Nieograniczeni”współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W programie m.in: zajęcia kulinarne, rękodzielnicze, animacyjne i komputerowe. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać w biurze parafialnym w godzinach jego pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny.

15. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut dla Boga”. Cena 9,50 zł.

16. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Barbarę Dopierałę i wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

17. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy pokoju w sercach i błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!