Ogłoszenia duszpasterskie – 20.02.2022 r.

VII Niedziela Zwykła

1. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się zbiórka dla lektorów, w sobotę o godz. 9.30 zbiórka dla kandydatów na ministranta, natomiast o 10.30 dla ministrantów.

2. Dla dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu lektorki naszej parafii będą rozprowadzać zdrapki wielkopostne za dobrowolną ofiarę. Wszelkie złożone ofiary zostaną przeznaczone zostaną na ich letni wypoczynek. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

3. Nawiązując do wezwania płynącego z Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie wspólnota Wojowników Maryi zaprasza na „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”Modlitwy rozpoczną się, 26 lutego, w Bazylice Imienia NMP „Ruinie”, o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim. O godzinie 24:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Eucharystii będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Tomasz Peta. Do wspólnej modlitwy wszystkich zapraszamy.

4. Katolicka Szkoła Podstawowa, działająca przy naszej parafii, prowadzi nabór uczniów do klasy I jak również do oddziałów przedszkolnych. Uczniowie naszej szkoły każdego roku plasują się w czołówce szkół w województwie kujawsko – pomorskim w zdawalności egzaminów końcowych, a w minionym roku, szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły.

5. Pragniemy poinformować, że 8 maja w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Wszelkie informacje i zapisy na stronie: pl. Zachęcamy do uczestnictwa!

6. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.

7. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 70+ oraz niepełnosprawne z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie grantowym pt. „Nieograniczeni”współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W programie m.in: zajęcia kulinarne, rękodzielnicze, animacyjne i komputerowe. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać w biurze parafialnym w godzinach jego pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny.

8. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 10273 zł. Bóg zapłać!

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w naszej świątyni.

10. W poniedziałek, 28.02 pragniemy rozpocząć kolejną turę „Rekolekcji 33”. Wsparciem będą również rekolekcje wydane w wersji książkowej. Więcej szczegółów za tydzień!

11. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Cena 7zł.

12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Zofię Bejtkę, śp. Marię Ostrowską, śp. Celinę Świtońską, śp. Mariana Matusa. Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!