Ogłoszenia duszpasterskie – 06.02.2022 r.

V Niedziela Zwykła

1. Od poniedziałku, 7.02, Msze św. w dni powszednie sprawowane będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00, a biuro parafialne czynne będzie w godzinach: 16.30 – 17.30,a w soboty od 9.00 – 10.00.

2. Decyzją księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka z dniem 1.02, odwołany został z naszej parafii ks. Krzysztof Idczak. Za dotychczasową posługę składamy staropolskie Bóg zapłać!

3. W czwartek o godz. 20.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, przygotowaną przez wspólnotę Domowego Kościoła.

4. Zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z ks. Damianem w czwartek po Mszy św. wieczornej – grupa dziewcząt z klasy pierwszej ponadpodstawowej.

5. W piątek o godz. 19.00 zbiórka dla lektorów, a w sobotę o godz. 9.30 zbiórka dla kandydatów na ministranta, natomiast o 10.30 dla ministrantów.

6. W piątek przeżywać będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorych. Tego dnia zapraszamy osoby chore i starsze na Mszę św. o godz. 8.00 podczas, której udzielany będzie sakrament chorych, jak również w sobotę, 12.02 na Mszę św. o godz. 18.00 podczas, której wspólnota Koinonia Jan Chrzciciel modlić się będzie o uzdrowienie i udzielany będzie sakrament chorych.

7. W przyszłą niedzielę, 13 lutego, na Mszy św. o godz. 11.00, poświęcone zostaną książeczki i świece dzieci pierwszokomunijnych.

8. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj przy wyjściach z kościoła, wspólnota Ruchu „Maitri”, niosąca pomoc najbiedniejszym w krajach ubogich, zbiera ofiary do puszek na ten cel.

9. Stowarzyszenia działające przy naszej parafii pragną zorganizować 13 i 20 marca kiermasz wielkanocny, aby zasilić konto na wykończenie sufitu w naszej świątyni. W związku z tym zapraszamy osoby, które chciałyby wesprzeć to przedsięwzięcie swoimi pracami związanymi z Wielkanocą i nie tylko. Wykonane prace od 20 lutego będzie można zostawiać w zakrystii. Dziękujemy.

10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na ogrzewanie kościoła.

11. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Cena 7zł.

12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Zdzisława Modlinskiego, śp. Ryszarda Pawlaka, śp. Apolonię Popławską oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!