• Plan Kolędy 2023 (23 stycznia – 1 luty)

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.01.2022 r.

IV Niedziela Zwykła

1. W minioną środę, papież Franciszek ustanowił biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji, którym został ks. dr Radosław Orchowicz, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu. Biskupa nominata ogarniajmy naszymi modlitwami.

2. Do 5 lutego Msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 8.00 i 15.00, a biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 do 10.00.

3. W środę przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. sprawowane będą o 8.00, 15.00 i 18.00. 

4. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Tego dnia przy wejściu do kościoła zbierane będą ofiary do puszek, które zostaną przekazane siostrom karmelitankom z gnieźnieńskiego Karmelu.

5. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne wszystkich członków Żywego Różańca i tych, którzy pragnęliby włączyć się do tej wspólnoty.

6. W czwartek, Stowarzyszenie Powołań Kapłańskich, zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 14.30. i Mszę św. o godz. 15.00 w intencji powołań oraz spotkanie formacyjne, które odbędzie się w salce parafialnej po Mszy św.

7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 15.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi świętej.

8. W piątek (4 lutego) zapraszamy młodzież na spotkania KSMu. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w naszej salce parafialnej.

9. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 5 lutego od godz. 8.00.

10. W Inowrocławiu przy parafii Zwiastowania NMP, rozpoczęła działalność wspólnota Ruchu „Maitri”, niosąca pomoc najbiedniejszym w krajach ubogich. Wspólnota wspiera dożywianie zagłodzonych dzieci i leczenie chorób spowodowanych przez głód. Pomoc niesiona przez tę wspólnotę trafia do polskiej misji w Rwandzie. W niedzielę 6 lutego wolontariusze zbierać będą w naszej parafii ofiary na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

11. Dziękujemy za ofiary do puszek na dokończenie sufitu w naszej świątyni, które wyniosły: 7540 zł. Bóg zapłać!

12. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „ 5 minut dla Boga”. Cena tego numeru 9,50 zł!!!

13. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Bożenę Płonkę, śp. Aleksandra Górskiego oraz śp. Gerarda Kubickiego wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!