• Życie w parafii w czasie wakacji :)

Ogłoszenia duszpasterskie – 16.01.2022 r.

II Niedziela Zwykła

1. Do 7 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 8.00 i 15.00, a biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 do 10.00. 

2. Dobiegła końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. Wszystkim rodzinom, które uczestniczyły w spotkaniach kolędowych za wspólną modlitwę, jak również za ofiary złożone na potrzeby kościoła, życzenia noworoczne i wszelkie wyrazy życzliwości oraz spostrzeżenia składamy staropolskie Bóg zapłać! 

3. Składka inwestycyjna wyniosła 8669 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać. 

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu.  

5. Stowarzyszenia działające przy naszej parafii pragną zorganizować 13 i 20 marca kiermasz wielkanocny, aby zasilić konto na wykończenie sufitu w naszej świątyni. W związku z tym zapraszamy osoby, które chciałyby wesprzeć to przedsięwzięcie swoimi pracami związanymi z Wielkanocą i nie tylko. Wykonane prace od 20 lutego będzie można zostawiać w zakrystii. Dziękujemy. 

6. Serdecznie zapraszamy seniorów, osoby ze stopnień niepełnosprawności, zainteresowane pobytem w placówce Dziennego Domu Pobytu działającej przy Naszej Parafii, do udziału w projekcie pt. „Usługi opiekuńcze dla mieszkańców miasta Inowrocławia” realizowanym we współpracy z inowrocławskim MOPS-em. Informacje na temat projektu dostępne są na plakatach, w biurze parafialnym oraz na stronie internetowej w zakładce „Projekty”. Trzecia edycja rozpoczyna się od 1 lutego 2022 r. 

7. W Inowrocławiu przy parafii Zwiastowania NMP, rozpoczęła działalność wspólnota Ruchu „Maitri”, niosąca pomoc najbiedniejszym z biednych w krajach ubogich. Wspólnota wspiera dożywianie zagłodzonych dzieci i leczenie chorób spowodowanych przez głód. Pomoc niesiona przez tę wspólnotę trafia od polskiej misji w Rwandzie. W pierwszą niedzielę lutego (6.02, wolontariusze zbierać będą w naszej parafii ofiary na ten cel. 

8. Włączone jest ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi! 

9. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii można nabyć kalendarz parafialny.

10. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Jerzego Rasia, śp. Romana Smoczynskiego, śp. Andrzeja Borowicza, śp. Wandę Gastecką, śp. Eugeniusza Grącikowskiego, śp. Marię Nadolną, śp. Mieczysława Milewskiego, śp. Aurele Galant, śp. Genowefę Kałamaję, śp. Pawła Agasia i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!