Ogłoszenia duszpasterskie – 9.01.2022 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Do 7 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 15.00, a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00 do 10.00.

2. Domowy Kościół zaprasza w czwartek na Adorację Pana Jezusa o godz. 20.30 w naszym Kościele.

3. W tym roku, jak w roku ubiegłym, chcemy zaprosić rodziny do naszej świątyni na modlitwę. Każdego dnia będą wyznaczone ulice, których mieszkańców zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 19.00, a po niej na kolędowanie i wspólną modlitwę w intencji rodzin. Wiemy, że nie wszystkim będzie odpowiadała godzina wieczorna, dlatego po Mszy św. o godz. 8.00 i 15.00 będą również modlitwy kolędowe za mieszkańców ulic wyznaczonych na każdy dzień, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. Postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w tych modlitwach. Plan kolędy wisi w gablotach a także znajduje się na stronie parafialnej i na facebooku. Dotychczas z ofiar kolędowych opłacaliśmy świadczenia na rzecz seminarium duchownego i zobowiązania jakie ma parafia wobec kościoła diecezjalnego czy powszechnego. W miarę możliwości gromadziliśmy środki na remonty naszej świątyni czy pomieszczeń parafialnych. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę kolędową na te cele, to będzie wystawiany koszyczek. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę o godz. 17.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu. Zapraszamy.

5. W czwartek, 13 stycznia, o godz. 17.00 uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszają do kościoła na Jasełka Bożonarodzeniowe. W szczególności zapraszamy dzieci wraz z  rodzicami, którzy zainteresowani są ofertą naszej szkoły!

6. W Sobotę, 15 stycznia zapraszamy członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na spotkanie opłatkowe o godz. 15.30.

7. Serdecznie zapraszamy seniorów, osoby ze stopnień niepełnosprawności, zainteresowane pobytem w placówce Dziennego Domu Pobytu działającej przy Naszej Parafii, do udziału w projekcie pt. „Usługi opiekuńcze dla mieszkańców miasta Inowrocławia” realizowanym we współpracy z inowrocławskim MOPS-em. Informacje na temat projektu dostępne są na plakatach, w biurze parafialnym oraz na stronie internetowej w zakładce „Projekty”. Trzecia edycja rozpoczyna się od 1 lutego 2022 r.

8. Włączone jest ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!

9. Pod chórem można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

10. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Edmunda Eleryka, śp. Janinę Wesołowską; śp. Andrzeja Kolczyńskiego; śp. Heleną Najberg i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek..

11. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!