• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 1.01.2022 r.

1. Od 27 grudnia do 7 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 15.00, a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00 do 10.00. 

2. W czwartek,6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie znaną świętem Trzech Króli. Msze święte sprawowane będą jak w niedziele. Podczas Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło. W kadzidło i kredę będzie się można zaopatrzyć u ministrantów przy wejściu do naszej świątyni. Ofiary zasilą kasę ministrancką przeznaczoną na wakacyjny wyjazd. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00, przygrywać będzie Orkiestra Inowrocławskich Kopalni Soli.  

3. W czwartek po Mszy św. o godz. 7.30 spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich. 

4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszami św. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę od godz. 8.00 

5. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy od 3 stycznia. Kolęda jest przede wszystkim błogosławieństwem i modlitwą mieszkańców danego domu. W tym roku, jak w roku ubiegłym, chcemy zaprosić rodziny do naszej świątyni na modlitwę. Każdego dnia będą wyznaczone ulice, których mieszkańców zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 19.00,  a po niej na kolędowanie i wspólną modlitwę w intencji rodzin. Wiemy, że nie wszystkim będzie odpowiadała godzina wieczorna, dlatego po Mszy św. o godz. 8.00 i 15.00 będą również modlitwy kolędowe za mieszkańców ulic wyznaczonych na każdy dzień, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. Postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w tych modlitwach. Plan kolędy na najbliższy tydzień wisi w gablotach a także znajduje się na stronie parafialnej i na facebooku. Dotychczas z ofiar kolędowych opłacaliśmy świadczenia na rzecz seminarium duchownego i zobowiązania jakie ma parafia wobec kościoła diecezjalnego czy powszechnego. W miarę możliwości gromadziliśmy środki na remonty naszej świątyni czy pomieszczeń parafialnych. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę kolędową na te cele, to będzie wystawiany koszyczek. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. 

6. Kolęda indywidualne odbędzie się 6 i 8 stycznia od godz. 14.30. Grafik ulic znajduje się w gablotach na stronie parafialnej i parafialnym facebooku. 

7. Serdecznie zapraszamy seniorów, osoby ze stopnień niepełnosprawności, zainteresowane pobytem w placówce Dziennego Domu Pobytu działającej przy Naszej Parafii, do udziału w projekcie pt. „Usługi opiekuńcze dla mieszkańców miasta Inowrocławia” realizowanym we współpracy z inowrocławskim MOPS-em. Informacje na temat projektu dostępne są na plakatach, w biurze parafialnym oraz na stronie internetowej w zakładce „Projekty”. Trzecia edycja rozpoczyna się od 1 lutego 2022 r. 

8. Włączone jest ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi! 

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary do puszek na dokończenie budowy sufitu, które wyniosły 7040 zł. Niech dobry Bóg błogosławi ofiarodawców. Bóg zapłać! 

10. Pod chórem można nabyć nowy numer „ Przewodnika Katolickiego”. 

11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Emilię Witkowską, śp. Krystynę Oliwkowską, śp. Halinę Rządkowalską, śp. Janusza Ostrowskiego, śp. Dorotę Neulitz, śp. Danutę Czech i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. 

12. Wszystkim rodzinom naszej parafii, gościom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!