• Życie w parafii w czasie wakacji :)

25.12.2021 – Boże Narodzenie

   Boże Narodzenie 

Przeżywamy dziś na nowo tajemnicę Bożego Narodzenia: również dla nas rodzi się to Dziecię, niosące światu zbawienie, a wszystkim ludziom radość i pokój. 
Wzruszeni stajemy przed szopką, aby wraz z Maryją spotkać 
Oczekiwanego przez narody, Odkupiciela człowieka… 
Niech naszym udziałem staje się radość Aniołów, Pasterzy i Mędrców… 
Niech ta radość, miłość i pokój ogarnia i przemienia całe nasze życie, 
abyśmy całym sercem kochali Jezusa i byli radosnymi świadkami wiary w Niego. 
Niech te słowa uzupełnione modlitwą będą naszymi najlepszymi życzeniami dla wszystkich gości, sympatyków naszej świątyni i parafian! Błogosławionych Świąt!  

1. Drugi dzień świąt to Niedziela Świętej Rodziny. W szczególności tego dnia zapraszamy małżeństwa na Mszę św. o godz. 11.00 podczas której, zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. 

2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania dekoracji bożonarodzeniowej. Niech Dziecina Boża wszystkim hojnie błogosławi! 

3. Od 27 grudnia do 7 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 15.00 a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00

4. W związku z sytuacją epidemiczną, kolęda odbędzie się podobnie jak w ubiegłym roku  w kościele. Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku! 

5. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom za posprzątanie świątyni na święta. Bóg zapłać! 

6. Przy wyjściach z kościoła można nabyć zaprojektowany przez lektorów kalendarz parafialny na rok 2022. Zamieszczono w nim  najważniejsze wydarzenia parafialne oraz zdjęcia z roku 2021. Jest to cegiełka na organizację letnich wakacji dla LSO. Koszt nabycia kalendarza 15 zł. W imieniu ministrantów LS0 składamy serdeczne: Bóg zapłać! 

7. Dobiegła końca akcja: „Paczuszka dla maluszka”. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne słowa wdzięczności. Bóg zapłać!  

8. W niedziele odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w naszej świątyni. 

9. Serdecznie zapraszamy osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, zainteresowane usługą opiekuńczą w placówce Dziennego Domu Pobytu działającej przy Naszej Parafii, do udziału w projekcie we współpracy z inowrocławskim MOPS pt. „Usługi opiekuńcze dla mieszkańców miasta Inowrocławia”.  Informacje na temat projektu dostępne są na plakatach, w biurze parafialnym oraz na stronie internetowej w zakładce „Projekty”. Trzecia edycja rozpoczyna się od 1 lutego 2022 r. 

10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. 

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Leszka Lewandowskiego; śp. Tadeusza Dąbrowskiego wszystkich zmarłych z naszych rodzin. 

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!