• Plan Kolędy 2023 (23 stycznia – 1 luty)

Ogłoszenia duszpasterskie – 19.12.2021r.

   IV Niedziela Adwentu

1. Zapraszamy na Roraty, które sprawowane będą od poniedziałku do czwartku o 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty sprawowane będą w poniedziałek i środę  o godz. 18.00.

2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.

3. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Świec caritas już nie ma!

4. Na filarze przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbonka, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.

5. W czwartek o godz. 9.00 zapraszamy na zbiórkę lektorów, ministrantów i kandydatów. Jest ona związana z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia. Obecność obowiązkowa!

6. Ministranci przy wyjściu głównym rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Natomiast przy każdym wyjściu można nabyć zaprojektowany przez lektorów kalendarz parafialny na rok 2022. Jest to spersonalizowany kalendarz, w którym zamieszczono najważniejsze wydarzenia parafialne oraz zdjęcia z roku 2021. Jest to cegiełka na organizację letnich wakacji dla LSO. Koszt nabycia kalendarza 15 zł. W imieniu ministrantów LS0 składamy serdeczne: Bóg zapłać!

7. W sobotę obchodzić będziemy pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Zapraszamy na Pasterkę, czyli Mszę św. sprawowaną o północy z piątku na sobotę. Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w święta sprawowane będą w porządku niedzielnym.

8. W sobotę zapraszamy dzieci i wszystkich parafian na wspólne kolędowanie przy żłóbku, które rozpocznie się o godz. 15.00. Dzieci prosimy o przyniesienie prac roratnich.

9. Drugi dzień świąt to Niedziela Świętej Rodziny. W szczególności tego dnia zapraszamy małżeństwa na Mszę św. o godz. 11.00 podczas której, odnowione zostaną przyrzeczenia małżeńskie.

10. Do dziś trwa akcja „Paczuszka dla maluszka”. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne słowa wdzięczności. Bóg zapłać! W związku z zakończeniem akcji potrzebujemy osoby z autem (bus, van), która dostarczyłaby zgromadzone artykuły do Torunia. Wszelkie informacje w zakrystii.

11. W przyszłą niedziele odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w naszej świątyni.

12. Składamy staropolskie Bóg zapłać, za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 9 066 zł.

13. W związku z sytuacją epidemiczną, kolęda odbędzie się podobnie jak w ubiegłym roku w kościele. Jeśli były by rodziny, które chciałyby ją przeżyć w swoim mieszkaniu prosimy o zgłaszanie mieszkań do 24 grudnia, w celu rozpisania ulic, wrzucając kartki tylko z adresem do kartonika stojącego na stoliku przy głównym wejściu z kościoła.

14. Serdecznie zapraszamy osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, zainteresowane usługą opiekuńczą w placówce Dziennego Domu Pobytu działającej przy Naszej Parafii, do udziału w projekcie pt. „Usługi opiekuńcze dla mieszkańców miasta Inowrocławia”.  Informacje na temat projektu dostępne są na plakatach, w biurze parafialnym oraz na stronie internetowej w zakładce „Projekty”. Trzecia edycja rozpoczyna się od 1 lutego 2022 r.

15. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Helenę Morgę, śp. Grażynę Soszyńską, śp. Barbarę Dolacińską, śp. Franciszka Sikorskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin.

17. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!