• Zimowisko 2024 w Białym Dunajcu

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.12.2021r.

III Niedziela Adwentu

1. W czasie Adwentu Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.

3. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Ofiarodawcom składamy staropolskie: Bóg zapłać!.

4. W poniedziałek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Pana Jezusa.

5. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 15 zł a mała 7 zł) oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

6. Na filarze przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbonka, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.

7. Ministranci naszej parafii rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich letniego wypoczynku.

8. Aby ułatwić skorzystanie ze spowiedzi adwentowej w najbliższą sobotę, 18 grudnia będziemy wraz z zaproszonymi kapłanami słuchać spowiedzi w następujących godzinach: 10.30 – 12.00 oraz od 19.00 – do 20.30. Gorąco zapraszamy do skorzystania z tej okazji.

9. Serdecznie zapraszamy pieszych pielgrzymów grupy promienistej na spotkanie opłatkowe w sobotę 18 grudnia o godz. 14.00 w salce parafialnej.

10. Trwa nadal akcja „Paczuszka dla maluszka”. To bożonarodzeniowa akcja, której adresatami są: domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie Przygotowaną paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła należy zostawić pod choinką, która znajduje się w kościele. Na choince znajdują się bombki, na których wypisany jest cel akcji.

11. W związku z sytuacją epidemiczną, kolęda odbędzie się podobnie jak w ubiegłym roku. Jeśli były by rodziny, które chciałyby ją przeżyć w swoim mieszkaniu prosimy o zgłaszanie mieszkań do 24 grudnia, w celu rozpisania ulic, wrzucając kartki tylko z adresem do kartonika stojącego na stoliku przy głównym wejściu z kościoła.

12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Józefa Maciejewskiego, śp. Bogumiłę Zielińską i wszystkich zmarłych z naszych rodzin.

14. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!