• Zimowisko 2024 w Białym Dunajcu

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.12.2021r.

1. W czasie Adwentu Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.

3. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie medalików dla klas 3.

4. Rozpoczyna się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 15 zł a mała 7 zł) oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

5. Przypominamy, że Ksiądz proboszcz odwiedzi swoich chorych 11 grudnia!

6. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godzinie 12.00 zapraszamy tego dnia do kościoła na „Godzinę Łaski”.

7. W czwartek Domowy Kościół zaprasza na Adorację Pana Jezusa o godz. 20.00.

8. W piątek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie dla dziewczyn przygotowujących się do bierzmowania z klasy 1 ponadpodstawowej z grupy ks. Damiana. Obecność obowiązkowa!

9. W sobotę wyjątkowo odbędzie się spotkanie dla lektorów o godz. 10.30.

10. Na filarze przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbonka, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.

11. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności za ubiegłotygodniową składkę na dokończenie sklepienia w naszej świątyni, która wyniosła 5080 zł, a w przyszłą niedzielę taca przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

12. Dziękujemy jednej z firm stolarskich i jej właścicielowi za zaprojektowanie i wykonanie stolika kredensyjnego, który możemy zobaczyć w prezbiterium. Bóg zapłać!

13. Trwa nadal akcja „Paczuszka dla maluszka”. To bożonarodzeniowa akcja, której adresatami są: domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Przygotowaną paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła należy zostawić pod choinką, która znajduje się w kościele. Na choince znajdują się bombki, na których wypisany jest cel akcji.

14. LSO od przyszłego tygodnia rozprowadzać będzie po Mszach św. sianko na stół wigilijny, które wkłada się pod obrus  nawiązując tym symbolem do żłóbka, miejsca narodzin Chrystusa. Dzięki ofiarom przekazanym na ten cel będą dofinansowane wakacyjne wyjazdy czy zakup nowych alb i komż.

15. W związku z sytuacją epidemiczną, kolęda odbędzie się podobnie jak w ubiegłym roku. Jeśli były by rodziny, które chciałyby ją przeżyć w swoim mieszkaniu prosimy o zgłaszanie mieszkań do 24 grudnia, w celu rozpisania ulic, wrzucając kartki tylko z adresem do kartonika stojącego na stoliku przy głównym wejściu z kościoła.

16. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.

17. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

18. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Marka Perlikowskiego, śp. Jagodę Bolewską, śp. Łucję Bartoszak, śp. Grażynę Bauman i wszystkich zmarłych z naszych rodzin.

19. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!