Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021r. 

 I Niedziela Adwentu 

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. 

2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00. 

3. Rozpoczyna się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 15 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny  można nabyć od poniedziałku w wejściu do  wieży kościoła. 

4. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się środę, 11 grudnia, po Mszy Roratniej. 

5. Zapraszamy na zbiórkę LSO Dorosłych w środę po Mszy św. wieczornej. 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek miesiąca od godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 16.30 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. 

7. Informujemy, iż chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 4 grudnia, prosimy o zgłoszenia chorych do czwartku. Ksiądz proboszcz odwiedzi swoich chorych 11 grudnia! Chorych nie objętych comiesięczną wizytą prosimy zgłaszać w zakrystii,  biurze lub telefonicznie w godzinach funkcjonowania biura. 

8. KSM zaprasza na adwentową noc skupienia, która odbędzie się 3 grudnia po Mszy św. Wieczornej. 

9. W sobotę po roratach zapraszamy na modlitwę różańcową. 

10. Od dziś pragniemy włączyć się w akcję „Paczuszka dla maluszka”. To bożonarodzeniowa akcja, której adresatami są: domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie Przygotowaną paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła należy zostawić pod choinką, która znajduje się w kościele. Na choince znajdują się bombki, na których wypisany jest cel akcji.  

11. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej. 

12. Ksiądz Kanonik Zenon Rutkowski, zachęca do nabycia kalendarzy misyjnych, z których dochód zostanie przekazany potrzebującym w w Indiach. Kalendarze są do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. 

13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach. 

14. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. 

15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Bernarda Przybylskiego; śp. Reginę Woźniak; śp. Bogumiłę Burandt; śp. Tomasza Tomaszewskiego; śp. Andrzeja Orzechowskiego; śp. Stefana Siborę  i wszystkich zmarłych z naszych rodzin.

16. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!