• Życie w parafii w czasie wakacji :)

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.11.2021r.

  Niedziela Chrystusa Króla

1. Przypominamy, że wymienianki roczne za zmarłych można składać w zakrystii lub biurze parafialnym do dziś, 21 listopada. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od przyszłej niedzieli, przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.

2. Dziękujemy Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Logistycznych, której sztandar został poświęcony w środę, za przekazanie w darze ołtarza nowego Mszału Rzymskiego. Bóg zapłać!

3. Klub Inteligencji  Katolickiej w  Inowrocławiu zaprasza na wykład o.dra. Franciszka Chodkowskiego, franciszkanina pt. „Co nam przeszkadza iść za Chrystusem?” Spotkanie odbędzie się 23 listopada (wtorek) o godzinie 17.30 i będzie poprzedzone Mszą Św.  o godzinie 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej.

4. Serdeczne podziękowania składamy ojcom chłopców z LSO, którzy pomogli w instalacji nowego oświetlenia obrazu Matki Bożej, jak również dziękujemy ofiarodawcy, za przekazanie siedzisk do naszej świątyni, które umieszczone zostały na chórze. Bóg zapłać!

5. Młodzież z KSMu podjęła się przeprowadzenia akcji Polak z Sercem – jest to charytatywna pomoc Polakom na konkretne potrzeby mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Można dalej pomagać przy pomocy SMSu i e-Daromatu, czyli wirtualnej platformy do przekazywania środków Kresów. Informacje o wirtualnej pomocy znajdziecie na stronie parafii. W minionym tygodniu młodzież zebrała do puszek: 2940, 10 zł.

6. Dzięki wsparciu naszych parafian w przyszły piątek młodzież z KSMu udaje się na rekolekcje adwentowe do Sanktuarium Krzyża Świętego w Słupcy. Dziękujemy za złożone ofiary za wstążki patriotyczne, które wyniosły: 1019,43 zł. Kolejne spotkanie KSMu w parafii odbędzie się w piątek (3 grudnia). Serdecznie zapraszamy każdego kto ukończył 14 rok życia.

7. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na dokończenie sufitu w naszej świątyni parafialnej. Za każdą złożoną ofiarę niech Bóg wynagradza ofiarodawcom potrzebnymi łaskami!

8. Od przyszłej niedzieli pragniemy włączyć się również w akcję „Paczuszka dla maluszka”. To bożonarodzeniowa akcja, której adresatami są: domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie Przygotowaną paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła należy zostawić pod choinką, która będzie ustawiona w kościele.

9. Ksiądz dziekan, Paweł Kowalski, zaprasza Brać Kolejarzy, Emerytów oraz Rodziny Kolejarskie do udziału we Mszy Św. w wigilię Uroczystość Św. Katarzyny w środę 24 listopada o godz. 18.oo w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Po Mszy Św. spotkanie przy stole w dawnej kaplicy.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Eugeniusza Szumanna, śp. Jolantę Szajkowską, śp. Magdalenę Kroczyk, śp. Andrzeja Lebiodę, śp. Kazimierę Krygier, śp. Mariana Sobczaka, śp. Janinę Ostrowską, śp. Tadeusza Sendeckiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek….

12. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!