Ogłoszenia duszpasterskie – 14.11.2021r.

XXXIII Niedziela Zwykła 

1. Decyzją Papieża Franciszka w tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.  

2. Przypominamy, że wymienianki roczne za zmarłych można składać w zakrystii lub biurze parafialnym do 21 listopada. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.  

3. W piątek, po Mszach świętych, zapraszamy do wspólnej modlitwy wzywając wstawiennictwa św. Józefa. 

4. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godzinie 19.00 w naszej salce parafialnej. Do KSM może dołączyć każdy, kto ukończył 14 rok życia. Serdecznie zapraszamy!

5. Lektorki naszej parafii od dzisiaj będą rozprowadzać Zdrapki Adwentowe, które mają nam pomóc przez różnego rodzaju zadania dobre przeżycie tego czasu i przygotowanie serca na Boże Narodzenie. Ofiary dobrowolne za zdrapki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny naszych lektorek. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!  

6. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Mogilna dnia 20 listopada w sobotę,  z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa. Serdecznie zapraszamy.  

7. Młodzież z KSM podjęła się przeprowadzenia akcji Polak z Sercem – jest to charytatywna pomoc Polakom na konkretne potrzeby mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Akcję można wesprzeć ofiarami do puszek u naszych wolontariuszy przy wyjściu z kościoła. Równocześnie będzie trwała zbiórka internetowa przy pomocy SMSu i e-Daromatu, czyli wirtualnej platformy do przekazywania środków Kresów. Informacje o wirtualnej pomocy znajdziecie na stronie parafii. 

8. Zapraszamy na spotkania LSO w następujące dni: 

– LSO DOROSŁYCH w środę po Mszy św. o godz. 18.00 

– lektorów w piątek po Mszy o godz. 18.00 

– kandydatów na ministranta w sobotę o godz. 10.00 

– ministrantów w sobotę o godz. 10.45 

9. W niedzielę (21 listopada) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy V księdza Damiana, a o godz. 18.45 z grupy II księdza Damiana. Obecność obowiązkowa! 

10. Ksiądz dziekan, Paweł Kowalski, zaprasza Brać Kolejarzy, Emerytów oraz Rodziny Kolejarskie do udziału we Mszy Św. w wigilię Uroczystość Św. Katarzyny w środę 24 listopada o godz. 18.oo w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Po Mszy Św. spotkanie przy stole w dawnej kaplicy.  

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. 

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Bernarda Stempniewskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek… 

13. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!