• Życie w parafii w czasie wakacji :)

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.11.2021r.

XXXII Niedziela Zwykła

1. Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.

2. Przypominamy, że wymienianki roczne za zmarłych można składać w zakrystii lub biurze parafialnym do 21 listopada. Formularze znajdują się przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

3. Zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na Adoracje Pana Jezusa.

4. Już po raz trzeci wspólnota Katolickiej Szkoły Podstawowej, będzie śpiewała pieśni patriotyczne, zachęcając tym samym pasażerów do wspólnego świętowania 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. “Rozśpiewany” autobus linii nr 27 będzie jeździł w środę, 10 listopada w godz. 12.30 – 14.00. Honorowy patronat nad akcją objął Instytut Pamięci Narodowej.

5. W czwartek przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny po której, dzieci otrzymają rogale marcińskie. Młodzież z KSM będzie tego dnia wręczała patriotyczne wstążki, a zbierane datki zasilą ich fundusz, który przeznaczą na wyjazd rekolekcyjny. Tego dnia Msze św. sprawowane będą jeszcze o godz. 8.00; 17.00 i 18.00.

6. W czwartek, 11 listopada, biuro parafialne będzie nieczynne.

7. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godzinie 19.00 w naszej salce parafialnej. Do KSM może dołączyć każdy, kto ukończył 14 rok życia. Serdecznie zapraszamy!

8. Od następnej niedzieli Lektorki naszej parafii będą rozprowadzać Zdrapki Adwentowe, które mają nam pomóc przez różnego rodzaju zadani, na dobre przeżycie tego czasu i przygotowanie serca na Boże Narodzenie. Ofiary dobrowolne za zdrapki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny naszych lektorek. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Mogilna dnia 20 listopada w sobotę, z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa. Serdecznie zapraszamy.

10. W sobotę (13 listopada) odbędzie się wyjazd lektorów i ministrantów do największego w Polsce aquaparku „Santago”. Zbiórka przed kościołem o godz. 7.15., a wyjazd o 7.30. Prosimy o odbieranie zgód i regulowanie należności. Mamy kilka miejsc wszelkie informacje u ks. Damiana.

11. Rozpoczął się nabór kandydatów na ministrantów i lektorów oraz do LSO DOROSŁYCH w naszej parafii. Informacje i zgłoszenia u opiekuna LSO – ks. Damiana.

12.Składamy serdeczne Bóg Zapłać, wspólnocie Żywego Różańca, za ufundowanie świecznika i świecy przed obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.

13. Za tydzień składka inwestycyjna.

14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

15. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!