• Życie w parafii w czasie wakacji :)

Ogłoszenia duszpasterskie – 31.10.2021r.

   XXX Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dzisiejszą niedzielę (31 października) o godz. 19.00, która ma przygotować nas na Uroczystość Wszystkich Świętych.

2. Dziękujemy dzieciom za liczny udział w nabożeństwach różańcowych oraz ich rodzicom za umożliwienie przybycia do naszego kościoła na wspólną modlitwę. Bóg zapłać!

3. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia sprawowane będą o 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00.

4. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca w salce parafialnej.

5. Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.

6. Różaniec za zmarłych z wymieniankami sprawowany będzie od 2 do 6 listopada o godz. 17.30. Wymienianki roczne prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

7. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. W I sobotę miesiąca różaniec o godz. 7.30 a po niej Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie.

8. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie chorych do czwartku.

9. Składamy serdeczne podziękowanie za ubiegłotygodniową składką na dokończenie sufitu, która wyniosła 7710 zł. Bóg zapłać.

10. Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godzinie 19.00 w naszej salce parafialnej. Do KSM może dołączyć każdy, kto ukończył 14 rok życia. Serdecznie zachęcamy!

11. Organizujemy wyjazd lektorów do największego w Polsce aquaparku „Santago” 13 listopada (sobota). Mamy kilka miejsc dla ministrantów wraz z opiekunami. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Damiana.

12. Rozpoczął się nabór kandydatów na ministrantów i lektorów oraz do LSO DOROSŁYCH w naszej parafii. Informacje i zgłoszenia u opiekuna LSO – ks. Damiana. Zbiórka dla:

-kandydatów na ministranta w sobotę o godz. 10.00,

-ministrantów w sobotę o godz. 10.45

13. W placówce Dziennego Domu Pobytu dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, działającej przy naszej Parafii zwolniło się jedno miejsce. Osoby zainteresowane pobytem w placówce prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

14. W piątek, 6 listopada, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży z klasy pierwszej szkoły średniej, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania.

15. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Marię Krajewską, śp. Mariannę Chybicką i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

17. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!