• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.09.2021r.

XXIII Niedziela Zwykła

 

1. Zgodnie z postanowieniem Księży Biskupów w niedzielę 5 września br. zostanie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców w kraju i zagranicą.

2. Od dziś można już zamawiać lub rezerwować Msze św. na rok 2022. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.

3. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu do puszek na dokończenie sufitu w naszym kościele. Zebraliśmy 7 690 zł. Bóg zapłać!

4. W przyszłym tygodniu ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.

5. Zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na konferencję i Adorację maryjną.

6. W czwartek Domowy Kościół zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się o godz. 20:00.

7. Rozpoczynamy zapisy kandydatów i przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas VIII z rodzicami na spotkanie organizacyjne we wtorek 7 września po wieczornej Mszy św. o godz. 18.45. Natomiast uczniów klas ponadpodstawowych i starszych wraz z rodzicami na spotkanie w środę 8 września po wieczornej Mszy św. o godz. 18.45. Zapraszamy tych, którzy chcą to przygotowanie przeżyć odpowiedzialnie i dojrzale. Jeśli ktoś uzna, że nie jest to jeszcze jego czas, niech odłoży przygotowanie na przyszły rok.

8. Pielgrzymów pieszych grupy promienistej na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe sobotę 11 września o godz. 18.00.

9. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Gniezna z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki w dniu 18.09.2021r. Zapisy i szczegóły u ks. Krzysztofa. Serdecznie zachęcamy.

10. W sobotę 18 września, ksiądz Prymas zaprasza do Gniezna mieszkańców archidiecezji na dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Z dekanatu pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 30 z przed kościoła Chrystusa Miłosiernego. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł. Zapisy w zakrystii.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Małgorzatę Stankowską, śp. Stanisława Nawrockiego, śp. Urszulę Zasadę, śp. Arletę Piątkowską, śp. Wiesława Kujawę i wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!