• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.08.2021r.

XXII Niedziela Zwykła

1. W środę, dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny. O godz. 9.00 sprawowana będzie Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej (poświęcenie przyborów szkolnych dzieci z I klasy). Jednocześnie dzielimy się radością najlepiej zdanego egzaminu ósmoklasisty w województwie kujawsko – pomorskim. Informujemy także, że są jeszcze wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych. Dzieci i młodzież z pozostałych szkół zapraszamy tego dnia na Msze św. parafialne, aby z Panem Bogiem rozpocząć kolejny etap życia.

2. Zapraszamy Czcicieli Matki Bożej w poniedziałek tj. 30 sierpnia na spotkanie formacyjne i Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

3. Od środy, 1 września, biuro parafialne wraca do godzin urzędowania sprzed wakacji.

4. Od pierwszej niedzieli września Msza św. wieczorna sprawowana będzie o godz. 18.00.

5. Żywy różaniec zaprasza na spotkanie formacyjne w środę po Mszy św. o godz. 8.00.

6. Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. dla dzieci z klas 3 SP oraz zapisy dla klas 2 SP. Lista spotkań księdza opiekuna z poszczególnymi grupami znajduje się w gablocie w Kościele, na stronie parafialnej oraz na fb parafii.

7. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich w najbliższy czwartek o godz. 16.30 na modlitwę różańcową w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a następnie na Mszę św. o godz. 17.00, zaś po jej zakończeniu na zebranie formacyjne.

8. W związku z tym, że na piątek przeniesione zostały śluby z poprzedniego roku, adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się wyjątkowo w czwartek od godz. 15.00.

9. Również w czwartek będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Tego dnia gorąco zapraszamy dzieci i młodzież, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny, do skorzystania z tego sakramentu. Prosimy rodziców lub opiekunów o pomoc dzieciom w dotarciu do spowiedzi.

10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.

11. Zapraszamy na zbiórkę LSO: lektorzy w piątek o godz. 19.00; kandydaci i ministranci w sobotę o godz. 10.00. Rozpoczynamy nabór nowych kandydatów na ministrantów i lektorów.

12.Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę, 4 września, od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych i starszych do czwartku, 2 września. Czas pandemii spowodował, że wielu chorych i starszych przez długi czas nie było u spowiedzi św. i komunii św. Zatroszczmy się o życie duchowe naszych bliskich.

13. W sobotę o godz. 15.00 w Batkowie sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony.

14. Od pierwszej niedzieli września, będzie można zamawiać lub rezerwować Msze św. na 2021 rok. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.

15. Zgodnie z postanowieniem Księży Biskupów w niedzielę 5 września br. zostanie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców w kraju i zagranicą.

16. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Gniezna z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki w dniu 18.09.2021r. Zapisy i szczegóły u ks. Krzysztofa. Serdecznie zachęcamy.

17. W sobotę 18 września, ksiądz Prymas zaprasza do Gniezna mieszkańców archidiecezji na dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Z dekanatu pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 30 z przed kościoła Chrystusa Miłosiernego. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł. Zapisy w zakrystii.

18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

19. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Franciszka Antczaka, śp. Irenę Gotowałę, śp. Stanisława Wyrwę, śp. Irenę Buzalską i wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

20. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!