• Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 22.08.2021r.

XXI Niedziela Zwykła

 

1. W przyszłą niedzielę w sposób szczególny zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok Szkolny i pobłogosławione zostaną przybory szkolne uczniów kl. I i 0.

2. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Gniezna z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki w dniu 18.09.2021r. Zapisy i szczegóły u ks. Krzysztofa. Serdecznie zachęcamy.

3. W czwartek, 26.08, obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez wstawiennictwo NMP upraszajmy potrzebnych łask dla naszych rodzin, parafii i miasta.

4. Oddział przedszkolny działający przy Katolickiej Szkole Podstawowej informuje, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc w grupie maluchów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkoły i Oddziałów Przedszkolnych

5. Przypominamy, że w następną niedzielę przy wyjściach z kościoła w naszej świątyni odbędzie się kwesta do puszek na dokończenie sklepienia w naszej świątyni. Każdy grosz ofiarowany z dobroci serca niech będzie wynagrodzony błogosławieństwem Bożym i wstawiennictwem św. Królowej Jadwigi.

6. W sobotę 18 września, ksiądz Prymas zaprasza do Gniezna mieszkańców archidiecezji na dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Z dekanatu pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 8.30 z przed kościoła Chrystusa Miłosiernego. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Prosimy o zapoznawanie się z intencjami mszalnymi. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Stanisława Stachurę, śp. Barbarę Staszak i wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 10. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!