Ogłoszenia duszpasterskie – 11.07.2021r.

XV  Niedziela Zwykła 

 1. Trwamy w okresie wakacyjnym. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni. 
 1. W czasie wakacji biuro parafialne jest czynne tylko w poniedziałki, środy  i piątki w godz. 16.30 – 17.30. 
 1. Serdecznie prosimy o kontakt z księdzem rodzinę, która ma zamówioną Mszę św. w przyszłą niedzielę (18 lipca) o godz. 12.30.  
 1. W lipcu i sierpniu Msza św. wieczorna sprawowana jest w niedziele o godz. 19.00 a w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00  
 2. W przyszłą niedzielę, 18 lipca, o godz. 12.30, ksiądz Neoprezbiter Fryderyk Garlicki wyświęcony w Winnicy na Ukrainie odprawi w naszej świątyni swoją Mszę Prymicyjną. Pamiętajmy w naszej modlitwie o kapłanach i prośmy o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej.
 1. We wtorek, 13 lipca zapraszamy na różaniec fatimski, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00. 
 1. Z ogromną radością informujemy, że uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej rewelacyjnie zdali egzamin ósmoklasisty. Osiągnęli bardzo wysokie noty: język polski 84% , matematyka 84% , język angielski 90% , język niemiecki 91%, co dało im stanin 9 czyli najwyższy. Gratulujemy nauczycielom i uczniom. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły. 
 1. Trwają zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej  do Częstochowy. Formularz zgłoszeniowy dostępny u ks. Szymona, a także na naszej parafialnej stronie internetowej.  
 1. Z tyłu kościoła zostały wystawione kartki na intencje, w których pielgrzymi  i ks. przewodnik będą codziennie modlić się na różańcu i Mszy św.,  a w Częstochowie zostaną złożone do skarbony z intencjami. 
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w Markowicach odbędzie się Msza św. odpustowa dla chorych i starszych. Do udziału zaprasza kustosz sanktuarium. 
 1. W związku z pytaniami parafian dotyczącymi wpłat na konto z przeznaczeniem na sklepienie naszej świątyni, informujemy, że członkowie Żywego Różańca, Wspierania Powołań Kapłańskich oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii podjęło decyzję o przeprowadzeniu kwesty na ten cel w każdą czwartą niedzielę miesiąca. Przypominamy, że można wpłacać indywidualne ofiary na ten cel. Cegiełki wraz z numerem konta dostępne są na stoliku oraz w zakrystii.   Za wsparcie i hojność składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 1. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.  Za złożone ofiary składamy: Bóg zapłać! 
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. 
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Jana Zielaka i Mieczysława Krygera. Wieczny odpoczynek…