Ogłoszenia duszpasterskie – 27.06.2021 r.

XIII Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.
 2. Decyzją księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, z dniem 30 czerwca kończy posługę w naszej parafii ks. Paweł Wilczewski, który zostaje przeniesiony do posługi w parafii MB Królowej Polski w Żninie. Dziękujemy księdzu Pawłowi za pracę w naszej parafii i życzymy wielu Łask Bożych na nowej placówce.
 3. We  wtorek będziemy  przeżywać Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Niech nasz udział Eucharystii będzie okazją do wypraszania licznych łask dla następcy św. Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieża Franciszka. Składka z tego dnia przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Od poniedziałku, 28 czerwca, przez cały okres wakacji, biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.
 5. Od przyszłej niedzieli, przez cały okres wakacji, Msze św. popołudniowe w niedziele sprawowane będą o godz. 19.00. A w dni powszednie, od czwartku 1 lipca, o godz. 8.00 i 18.00
 6. W Pierwszy Czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. O godz. 8.00 w intencji kapłanów i nowych, świętych powołań kapłańskich. Po Eucharystii modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Powołań Kapłańskich.
 7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00
 8. Rozpoczynamy zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Formularz w wersji elektronicznej dostępny na stronie parafialnej oraz Facebooku parafialnym, a w wersji papierowej do pobrania w zakrystii u ks. Pawła.
 9. Od 2 – 5 sierpnia wyruszy również na Jasną Górę pielgrzymka rowerowa. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. W związku z urlopem od 1-15 lipca nieobecny będzie ksiądz proboszcz. Wszelkie sprawy proszę kierować do obecnych w tym czasie księży wikariuszy.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „ Przewodnika Katolickiego.”
 12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Henryka Owedyka, śp. Wandę Skonieczną, śp. Mieczysława Borowskiego, śp. Halinę Lewandowską  i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek.